OGŁOSZENIA PARAFIALNE z 26 marca 2023

V Niedziela Wielkiego Postu


Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA PASYJNE Wielkiego Postu:

GORZKIE ŻALE – niedziela godz.16.00 z kazaniem pasyjnym

DROGA KRZYŻOWA – piątek 1. godz. 7.30 i Msza św. dorośli

                                               2. godz. 17.00 dla dzieci

                                               3. godz. 18.00 i Msza św. dorośli i młodzież

Arcybiskup Metropolita Gdański zaprasza na Gdyńską Drogę Krzyżową w piątek (31.04.) na godz. 18.00 przy Gdyńskiej Kolegiacie.


W czwartek (30.03.) zapraszamy na adorację od godz. 17.00 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej Modlitwa Brewiarzowa: Nieszpory i Kompleta.


W tym tygodniu przypadają:

  • I sobota miesiąca (01.04.):Msza św. o godz. 7.30 z intencją wynagradzającą: Za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. różaniec. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30.
  • I niedziela miesiąca (02.04.): Msza św. o godz. 7.30 ze wspólnotą Żywego Różańca, następnie różaniec i spotkanie formacyjne.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami spotykają się w tym tygodniu na spotkaniach indywidualnych w salce według ustalonego planu


Kandydaci do bierzmowania z klas I szkoły średniej spotykają się na katechezie we wtorek (28.03.) o godz. 18.45. (w poniedziałek wieczorem proszę na stronie sprawdzić czy spotkanie z racji duszpasterskich się na pewno odbędzie, gdyby zostało odwołane zostanie o tym umieszczona informacja)


Zbiórka Służby Liturgicznej Ołtarza w czwartek (30.03.) o godz. 17.00.


Do skarbony obok ołtarza można składać ofiary na kwiaty do GROBU PAŃSKIEGO.


W przyszłą niedzielę (02.04.) przypada NIEDZIELA PALMOWA – poświęcenie palm odbędzie się w czasie każdej Mszy św., a procesja z palmami (w zależności od pogody) na sumie parafialnej o godz. 12.30.

W Niedzielę Palmową obchodzony jest Światowy Dzień Modlitwy Młodych.


Wspólnota Żywego Różańca jak co roku pragnie przygotować palmy na Niedzielę Palmową. Z tej racji prosi o pomoc w przygotowaniu tych palm i dostarczenie stosownych materiałów (wierzba, zieleń, kwiaty, dodatki)

Z tej racji spotkanie przygotowujących palmy w sobotę (01.04.) o godz. 15.00.


Arcybiskup Metropolita Gdański wystosował słowo do Archidiecezjan:

Drodzy Bracia i Siostry!

Ostatnie miesiące obfitują w różnego rodzaju ataki na świętego Jana Pawła II. Jest to bezpodstawna próba obalenia jego autorytetu przez niszczenie świętości. Dyskredytując osobę Papieża pozbawia się zwłaszcza młode pokolenie ważnego punktu odniesienia w sprawach wiary i obyczajów. Radosną wiadomością jest to, że w jego obronie, oprócz kapłanów i biskupów, stają z odwagą coraz liczniejsi wierni świeccy. Mnożą się inicjatywy, które przybliżają postać naszego wielkiego Rodaka. W te inicjatywy wpisuje się również marsz wdzięczności za świętego Jana Pawła II, który 2 kwietnia o godzinie 15:00 rozpocznie się w bazylice Mariackiej w Gdańsku, a zakończy pod pomnikiem Trzech Krzyży na pl. Solidarności. Zachęcam wszystkich Diecezjan do uczestnictwa w marszu. Dajmy w ten sposób nasze osobiste świadectwo wdzięczności za jego pontyfikat i za jego dwukrotną obecność w naszej archidiecezji.

/-/ + Tadeusz Wojda SAC Arcybiskup Metropolita Gdański


Polecamy lekturę prasy katolickiej: Gość Niedzielny.


Polecamy trosce modlitewnej wolne intencje mszalne w kwietniu i maju. Plan w gablocie. Wolne terminy również.


 Składamy serdeczne podziękowanie:

  • za wspólną Mszę św., za złożone ofiary,
  • za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia;
  • za wszelką okazaną dobroć i życzliwość

Polecamy trosce modlitewnej intencje mszalne. Terminy wolnych dni w planie intencji w gablocie.


promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...