OGŁOSZENIA PARAFIALNE z 31 lipca 2022

31 lipca 2022 

XVIII Niedziela Zwykła

Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień to dla chrześcijan miesiąc dobrowolnej abstynencji – jako wezwanie do trzeźwości i dar ekspiacji za nadużywających i uzależnionych.

W darze modlitwy wspieramy pielgrzymów pieszych pielgrzymek na Jasną Górę.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  • I środa miesiąca (03.08.) –Wspólnota Uwielbienia św. O. Pio zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00.
  • Wspólnota zaprasza do wspólnego pielgrzymowania autokarem do Świętej Lipki i Gietrzwałdu w dniu 14 sierpnia. Kontakt na stronie zakładka zapraszamy.
  • I czwartek miesiąca (04.08.) Parafialna Grupa Modlitewna Adoracji Najświętszego Sakramentu zaprasza na adorację Pana Jezusa od godz. 17.00 do 18.00. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia, zakończenie uroczystym błogosławieństwem a następnie Msza św.
  • I piątek miesiąca (05.08.) Msze św. o godz. 7.30 i 18.00 a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • I sobota miesiąca (06.08.) Msza św. z intencją wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.30 i różaniec.
  • I niedziela miesiąca (07.08.) Msza św. wspólnoty Żywego Różańca o godz. 7.30 następnie różaniec i wymiana tajemnic oraz spotkanie formacyjne.

W Liturgii Kościoła:

  • We wtorek (02.08.) przypada tzw. Odpust Porcjunkuli
  • W czwartek (04.08.) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, modlitwa za kapłanów
  • W sobotę (06.08.) Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. godz. 7.30 i 18.00.

Słowo Metropolity Gdańskiego:

W dniu 6 lipca 2022 r. papież Franciszek mianował księdza Piotra Przyborka, dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej biskupem pomocniczym naszej archidiecezji. Wyrażając radość i wdzięczność za dar nowego pasterza zapraszam wszystkich kapłanów, siostry zakonne, osoby życia konsekrowanego i wiernych na Mszę Świętą, w czasie której ksiądz Piotr przyjmie święcenia biskupie. Uroczystość konsekracyjna odbędzie się w sobotę, 20 sierpnia o godz. 10.00 w archikatedrze oliwskiej. Pragnieniem biskupa nominata jest, by zamiast kwiatów wesprzeć Hospicjum im. św. Józefa w Sopocie. Po zakończonej uroczystości wszyscy są zaproszeni na smaczny poczęstunek na placu przed katedrą. Bardzo proszę o modlitwę w intencji nowego biskupa pomocniczego, aby jego posługa pasterska przynosiła obfite owoce dla dobra archidiecezji gdańskiej.

 + Tadeusz Wojda SAC Arcybiskup Metropolita Gdański

Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego.

Składamy serdeczne podziękowanie za wspólną Eucharystię i modlitwę, za złożone ofiary; za sobotnie sprzątanie kaplicy i jej otoczenia (kolejne w czwartek wieczorem), za wszelką okazaną pomoc i życzliwość.
Na czas pracy i wypoczynku życzymy Bożych łask.


promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...