OGŁOSZENIA PARAFIALNE z 27 września 2020


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 Niedziela Zwykła

Dziś w ostatnią niedzielę września (29.09.) przypada 106 Dzień Migranta i Uchodźcy. To dzień naszej modlitwy i troski o ludzi, którzy z racji biedy i wojen potrzebują naszego zrozumienia, troski i wsparcia w szukaniu nowego domu. W tym roku zgodnie z apelem Administratora Apostolskiego biskupa Jacka Jezierskiego wspieramy ofiarami złożonymi do skarbony uchodźców z wyspy Lesbos. W przesłaniu na dzisiejszy dzień czytamy:

Wiadomości i obrazy pożaru obozu i koczowiska i dramatyczny los kilkunastu tysięcy uchodźców na wyspie Lesbos wywołują przerażenie i wzbudzają niezwykle dramatyczne apele o solidarność z ofiarami…W tegorocznym Orędziu na Dzień Migrantów i Uchodźców (który przypada dzisiaj) papież Franciszek przywołując obraz uciekającej do Egiptu Świętej Rodziny pomaga nam dostrzec obecność Jezusa w ludziach zmuszonych do ucieczki, aby ocalić siebie. „Jesteśmy wezwani, by w ich twarzach rozpoznać oblicze Chrystusa głodnego, spragnionego, nagiego, chorego, obcego i więźnia, który jest dla nas wyzwaniem (por. Mt 25, 31- 46). Wszystkich wiernych i ludzi dobrej woli prosimy o wsparcie i gest solidarności przez pomoc materialną i modlitwę.

We wtorek (29.09.)  Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Módlmy się o uwolnienie od zła za ich przyczyną oraz zdrowie duszy i ciała. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00 w czasie której poświęcona zostanie figura św. Michała Archanioła. Już dziś dziękujemy za świadectwo wiary i modlitwy.

Od czwartku (01.10.) rozpoczyna się październik – miesiąc różańca św. Nabożeństwo różańcowe:

W ciągu tygodnia różaniec po Mszy św. o godz. 18.00 (z wyjątkiem I czwartku i I soboty miesiąca), dodatkowo:

DZIECI mają spotkanie różańcowe w piątek po Mszy św. godz. 17.00.

MŁODZIEŻ wspólnie z dorosłymi w piątek po Mszy św. godz. 18.00.

W niedzielę różaniec po porannej Mszy św. o godz. 7.30.

W tym tygodniu przypadają:

  • I czwartek miesiąca (01.10.) Parafialna Grupa Modlitewna Adoracji Najświętszego Sakramentu zaprasza na adorację Pana Jezusa od godz. 15.00 do 18.00. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia, zakończenie różańcem o godz. 17.30 i uroczystym błogosławieństwem a następnie Msza św.
  • I piątek miesiąca (02.10.):
  • Msze św. o godz.: 7.30, 17.00 (dzieci a zwłaszcza te przygotowujące się do I Komunii św.) i 18.00 (dorośli i młodzież również kandydaci do bierzmowania).
  • Spowiedź św. w ciągu tygodnia przed Mszą św. i w piątek od godz. 16.00 do 16.50.
  • I sobota miesiąca (03.10.) odwiedziny kapłana z sakramentami od godz. 8.30; Msza św. z intencją wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.30 i różaniec parafialny z racji miesiąca października.
  • I niedziela miesiąca (04.10.) zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na Mszę św. w intencji Wspólnoty o godz. 7.30 a po Mszy św. różaniec i wymiana tajemnic.

Kandydaci do bierzmowania spotykają się w tym tygodniu na katechezie w niedzielę (27.09.) o godz. 9.00 w salce katechetycznej.

Młodzież i rodziców zapraszamy w I piątek miesiąca na Mszę św. o godz. 18.00 i po Mszy św. na różaniec.

Administrator Apostolski biskup Jacek Jezierski kieruje słowo:

  • Zachęcamy do uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej w kościołach. Trzeba wyzbywać się przesadnego lęku przed zarażeniem koronawirusem w świątyniach, a równocześnie zachować obowiązujące przepisy sanitarne. Należy używać maseczki zakrywającej usta i nos, zachowywać odpowiedną odległość, a także dezynfekować dłonie.
  • W przyszłą niedzielę 4 października br. odbędzie się zbiórka ofiar (taca) na Świętopietrze. Stolica Apostolska prosi o objęcie tej sprawy szczególną troską, aby w trudnym czasie nie zabrakło wsparcia posługi Ojca Świętego względem całego Kościoła.
  • Ojciec Święty Franciszek podpisze 3 października br. w Asyżu nową encyklikę Fratelli tutti, dotyczącą powszechnego braterstwa ludzi oraz tzw. braterstwa społecznego. Dokument ten, podobnie jak encyklika Laudato si’, wyrasta z ducha św. Franciszka z Asyżu, który w XIII w. akcentował braterstwo wszystkich ludzi, a także wskazywał na wartość i piękno dzieła stworzenia: kosmosu, ziemi, roślinności, świata zwierząt. Rozumiana po chrześcijańsku ekologia jest zadaniem i obowiązkiem chrześcijan. Polecamy ją intencji modlitewnej i uczynkom chrześcijańskiej miłości.

Pobranie miary na alby dzieci przed I Komunia św. w środę (30.09.) w godz. 17.00-18.00 w salce katechetycznej.

W poniedziałek (28.09.) o godz. 15.00 zapraszamy przy krzyżu misyjnym na modlitwę Koronkę na ulicach miast świata.

Polecamy prasę katolicką: nowy numer Gościa Niedzielnego.

Składamy serdeczne podziękowanie za wspólną Eucharystię, za złożone ofiary, za ofiary przesłane na konto parafialne, dziękujemy za troskę o czystość świątyni i placu kościelnego, za prace przy kropielnicy i podstawie pod figurę św. Michała Archanioła oraz wszelką pomoc i życzliwość.


promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...