OGŁOSZENIA PARAFIALNE z 18 kwietnia 2021


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 Niedziela Wielkanocna

Niedziela Biblijna

W niedzielę (18.04.) rozpoczyna się XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.

Tegoroczne obchody rozpocznie Piąty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Marka. Trwajmy w Tygodniu Biblijnym w sposób szczególny na lekturze Pisma Św.


W piątek (23.04.) przypada liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha – patrona naszej archidiecezji i głównego patrona Polski. Msze św. godz. 7.30 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość postna.


W przyszłą niedzielę (25.04.) odbędą się Uroczystości odpustowe ku czci Św. Wojciecha, patrona naszej archidiecezji. Msza św. o godz. 12.00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego Abp Tadeusza Wojdy. Z racji ograniczeń epidemicznych przewidziana jest ograniczona liczba wiernych w kościele i transmisja internetowa. Z racji czasu epidemii odwołane są uroczystości na Wzgórzu św. Wojciecha i piesze pielgrzymki. Szczegóły w gablocie.


Od dzisiejszej niedzieli (18.04.) do niedzieli (02.05.)  rozpoczyna się akcja charytatywna Pola Nadziei na Pomorzu, która ma na celu wsparcie siedmiu ośrodków hospicyjnych na Pomorzu. Szczegółowe informacje na plakatach oraz na stronie internetowej. Zgodnie z wyrażoną do parafii prośbą Metropolity Gdańskiego niedziele 25 kwietnia br. będzie możliwość wsparcia akcji poprzez ofiary składane do skarbony bądź puszek w czasie kwesty przy wyjściu z kościoła.


Rodzice dzieci I Komunii św. proszeni są ze względu na przedłużenie restrykcji sanitarnych o pilny kontakt telefoniczny z ks. Tadeuszem w dniach 19-20-21 kwietnia w celu ustalenia kolejnego spotkania. Informacje na stronie parafialnej i fecebookowej.


Prasa katolicka: Gość Niedzielny.

Polecamy trosce modlitewnej intencje mszalne w kwietniu i ciągu roku.


SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za dzisiejszą wspólną Mszę św., za złożone ofiary, za ofiary składane na konto parafialne, dziękujemy wszystkim troszczącym się o czystość świątyni i jej otoczenia, za prace przy zieleni oraz za wszelką okazaną pomoc i życzliwość.promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...