msza święta (koronawirus)

Msze św. sprawowane są wedle porządku w dni powszednie i w niedzielę wedle planu. Plan intencji w gablocie bądź stronie parafialnej.

(zmiana od 17.05.) W Mszach św. może uczestniczyć w kaplicy 1 osoba na 10 m2 więc w świątyni nie licząc posługujących może się znaleźć 24 osoby. Na placu kościelnym zachowujemy odstęp 2 m każdy nie licząc osób niepełnosprawnych o niesamodzielnej egzystencji i dzieci wedle ustawy.

Pierwszeństwo mają osoby zamawiające Mszę św. i bliscy. Plan intencji w gablocie, na stronie parafialnej..

Liczba ograniczona uczestników dotyczy także uroczystości pogrzebowych. Na cmentarzu nie może być więcej niż 50 osób.

Na mszę św. wchodzimy przez jedne wyznaczone drzwi i wpuszczani jesteśmy przez posługujących, którzy mają dopilnować liczbę uczestników liturgii.

Wedle wytycznych Komunia św. w najpierw udzielana jest na rękę. Dopiero potem dla osób pragnących przyjąć Komunię św. do ust. Zalecana jest z racji epidemii Komunia św. duchowa. W niedzielę przyjmujemy Komunię św. w kolejności najpierw komunia św. na rękę potem do ust.

W świątyni prosimy o zachowanie odległości od siebie 2m. Zachowujemy odstęp w czasie Komunii św. Nie podajemy rąk na znak pokoju. Czynimy gest znaku pokoju przez skinięcie głową. Używamy maseczek ochronnych.

Msze św. jeśli są nagrywane prosimy o nie wchodzenie w kadr kamery, nie mogą i są ujęci oraz rozpoznawalni jej uczestnicy. Prosimy wziąć to pod uwagę w darze uczestnictwa. Transmisja w niedzielę 9.30. (do 17.05.)

zapraszamy do zapoznania się z informacją


promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...