Wydarzenia Grudniowe (Gdynia 17 grudnia)

Zaproszenie na obchody

50. rocznicy Wydarzeń Grudniowych na Wybrzeżu

Zbliża się 50. rocznica Wydarzeń Grudniowych na Wybrzeżu. Od lat wspominamy te bolesne wydarzenia zgromadzeni na adwentowej modlitwie.

Zapraszamy na tegoroczne uroczystości, które odbędą się wpierw w Gdańsku w Bazylice św. Brygidy w środę, 16 grudnia br., o godz. 17.00. Mszy Świętej przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi Ksiądz Biskup Jacek Jezierski, Administrator Apostolski Archidiecezji Gdańskiej. O tej samej godzinie w kościołach miasta Gdańska dźwięk dzwonów upamiętni ofiary tych tragicznych wydarzeń. Po liturgii nastąpi przejście pod Pomnik Poległych Stoczniowców, okolicznościowa modlitwa i złożenie kwiatów.

Natomiast w czwartek, 17 grudnia, rocznicowe uroczystości odbędą się w Gdyni. O godz. 6.00modlitwa i apel poległych pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Szlachetki pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 (przy przystanku SKM Gdynia Stocznia), zaś o godz. 16.30Msza Święta w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni pod przewodnictwem Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Również w kościołach miasta Gdyni dźwięk bijących dzwonów o godz. 16.30 upamiętni ofiary tych tragicznych wydarzeń.
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...