Gdyńska Droga Krzyżowa

Drodzy Mieszkańcy Gdyni!

Wieloletnią tradycję ma już Droga Krzyżowa idąca ulicami Gdyni. Poprzez wspólne rozważanie tajemnicy męki naszego Pana, Jezusa Chrystusa, chcemy podziękować Panu Bogu za łaskę odkupienia, a jednocześnie przeprosić za to wszystko, co nas od Niego oddala. 

Zapraszam więc do udziału w Gdyńskiej Drodze Krzyżowej w piątek, 12 kwietnia br. Rozpoczniemy ją o godz. 18.00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy Gdyńskiej Kolegiacie i procesjonalnie udamy się w tym roku na bulwar nadmorskipod Pomnik „TYM, CO ODESZLI NA WIECZNĄ WACHTĘ”. Towarzyszyć nam będzie kompania reprezentacyjna Marynarki Wojennej.

Zachęcam, aby w tę modlitwę zaangażowali się mieszkańcy całej Gdyni, ludzie wszystkich stanów, grup zawodowych i społecznych, dzieci i młodzież, wszystkie parafie na czele ze swymi duszpasterzami. Krzyż między poszczególnymi stacjami Drogi Krzyżowej będzie niesiony przez wspólnoty pracujące i działające na terenie naszego miasta. Zabierzmy ze sobą świece lub lampiony, które będą znakiem czuwania i oczekiwania na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym.

Jednocześnie pragnę podzielić się z Wami, drodzy Bracia i Siostry, radosną informacją, iż Ojciec Święty Franciszek 21 listopada 2018 r. podniósł do godności bazyliki mniejszej kolegiatę pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni. Już teraz bardzo serdecznie zapraszam na uroczystą Mszę Świętą z ogłoszeniem papieskiej decyzji, która będzie sprawowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Salvatore Pennacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, w sobotę 4 maja br. o godz. 12.00 przy nowej bazylice.

/-/ + Sławoj Leszek Głódź Arcybiskup Metropolita Gdański  

Z serca błogosławię.
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...