Uroczystości pogrzebowe ks. Bogdana z Kosakowa

sp-ks-bogdan-pulczynskiW tragicznych okolicznościach w poniedziałek (18.06.)  odszedł do domu Ojca ks. Bogdan Pulczyński – wikariusz parafii św. Antoniego w Kosakowie oraz katecheta Gimnazjum w Kosakowie. Z tej racji że w Dekanacie Gdynia – Oksywie trwają modlitwy i uroczystości żałobne przekazujemy program:

PROGRAM UROCZYSTOŚCI ŻAŁOBNYCH
Śp. Księdza  Bogdana Pulczyńskiego 21 – 22 czerwca 2018

Czwartek – 21 czerwca  2018 r.

Kościół parafialny pw. św. Antoniego w Kosakowie
Godz. 16.00     Wprowadzenie trumny do kościoła 
Msza Święta z udziałem kapłanów dekanatu Gdynia Oksywie pod przewodnictwem
Księdza Biskupa Wiesława Szlachetki

Po Eucharystii czas na indywidualną modlitwę
Godz. 18.00    Pożegnanie trumny i przejazd do Starzyna

Kościół parafialny pw. św. Michała Archanioła w Starzynie
Godz. 19.00     Wprowadzenie trumny do kościoła i Różaniec
Czas na indywidualną modlitwę
Godz. 21.00     Msza Święta z udziałem kapłanów – kolegów kursowych

Piątek – 22 czerwca 2018 r.

Godz.  7.00     Msza Święta parafialna
Godz.  9.00     Różaniec
Godz. 10.00     Uroczysta Msza Święta pogrzebowa z Jutrznią

pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego

Bezpośrednio po Mszy św. nastąpi przejście na cmentarz parafialny, gdzie odbędzie się pochówek

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji śp. Księdza Bogdana

ks-bogdan-pulczynskiŚp. Ksiądz Bogdan Piotr Pulczyński

Śp. Ksiądz Bogdan Piotr Pulczyński urodził się 15 lipca 1979 r. w Pucku, w głęboko wierzącej kaszubskiej rodzinie Benona i Małgorzaty z d. Kobierzyńskiej. Został ochrzczony w parafii pw. Św. Michała Archanioła w Starzynie. Bogdan Pulczyński po ukończeniu szkoły podstawowej kontynuował naukę w Zespole Szkół Zawodowych im. „Bohaterów Helu” w Pucku, a następnie w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych im. Stefana Żeromskiego w Pucku. Egzamin dojrzałości zdał w 2001 r. i w tym samym roku wstąpił do Gdańskiego Seminarium Duchownego.

Święcenia kapłańskie przyjął 23 czerwca 2007 r. z rąk Księdza Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego w bazylice Mariackiej w Gdańsku. Po święceniach pracował jako wikariusz w Parafii pw. Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku-Osowej (2007-2011), w Parafii pw. Św. Brata Alberta w Gdańsku-Przymorzu (2011-2014), w Parafii pw. Bł. Doroty z Mątew w Gdańsku-Jasieniu (2014-2017) oraz w Parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Kosakowie (2017-2018).

Z szczególnym zaangażowaniem dbał o ministrantów i lektorów będąc dekanalnym duszpasterzem Liturgicznej Służby Ołtarza oraz o pątników. Uczestniczył w Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę oraz brał udział w pielgrzymkach do Swarzewa i innych sanktuariów. Zawsze z poczuciem obowiązku i troski o Kościół, gorliwie wypełniał obowiązki duszpasterskie, wspierając w tym zakresie kolejnych proboszczów. Był ceniony przez wiernych.

Ksiądz Bogdan Piotr Pulczyński zmarł tragicznie w wypadku motocyklowym 18 czerwca 2018 r., w 39 roku życia i w 11 roku kapłaństwa.
Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego odbędą się w piątek, 22 czerwca br. o godz. 10.00 w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Starzynie. Pochówek nastąpi bezpośrednio po Mszy św. na cmentarzu parafialnym.
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...