Nowe informacje dotyczące ŚDM

sdm_logoNowe informacje dotyczące udziału wiernych i duchowieństwa w uroczystościach pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka na Jasnej Górze w dniu 28 lipca 2016 r.

 1.     Udział duchowieństwa

Zostaliśmy poinformowani, że na placu przed Szczytem Jasnogórskim zostanie utworzony specjalny sektor kapłański z kartami wstępu. Wszystkich braci kapłanów, którzy chcieliby uczestniczyć w liturgii papieskiej w tym sektorze, prosimy o zgłoszenie do Wydziału Duszpasterskiego w nieprzekraczalnym terminie do 23 czerwca. Po tej dacie nie będzie już możliwości uzyskania karty wstępu do tego sektora.

2.     Dojazd do Częstochowy

a)    Dojazd pociągiem

Ponownie zachęcamy do rozważenia przybycia do Częstochowy pociągiem. Droga dojścia na uroczystości ze stacji Częstochowa Osobowa czy Częstochowa Stadom jest stosunkowo krótka (do 2 km).

b)    Dojazd autokarem

Prosimy o systematyczne przekazywanie informacji do Wydziału Duszpasterskiego o planowanych wyjazdach autokarowych na Jasną Górę. Przypominamy, iż to zgłoszenie jest konieczne i obowiązkowe. Uzyskane informacje ułatwią dotarcie autokarów do miejsc parkingowych. Wskażemy bowiem miejsce parkingu i poprosimy o odpowiednie oznaczenie autokaru.

Ostateczny termin zgłoszenia grup autokarowych został wyznaczony na 20 lipca. Po tym terminie żadne zgłoszenie nie zostanie już przyjęte.

c)     Samochody osobowe

Służby miejskie Częstochowy przewidują miejsca parkingowe dla autobusów w różnych miejscach miasta. Z parkingów będą mogły również skorzystać osoby przybywające samochodami osobowymi – służby wskażą wówczas strefy parkowania.

  1. 3.     Godziny wejścia na plac przed Szczytem Jasnogórskim

Wierni, którzy wezmą udział w uroczystościach, zgromadzą się w sektorach na placu przed Szczytem Jasnogórskim, w parkach przy błoniach, w III Alei NMP i na placu Biegańskiego. Sektory te będą nagłośnione i wyposażone w telebimy, co zapewni łączność z miejscem sprawowanej liturgii na Szczycie. Do tych miejsc nie są przewidywane karty wejściowe. Należy pamiętać, że plac przed Szczytem będzie stanowić strefę specjalną. Wejście do niej będzie prowadzić przez tzw. bramki kontroli w dniu 28 lipca w godz. 1.00 – 7.00.

Informacja o możliwości uczestnictwa w ŚDM 2016 w Krakowie,

bez rejestracji w systemie ogólnopolskim  

W związku z licznymi zapytaniami o możliwość udziału wiernych w spotkaniach z Papieżem Franciszkiem w ramach XXXI Światowych Dni Młodzieży w Krakowie pragniemy poinformować, że w programie ŚDM przewidziane są cztery wydarzenia centralne z udziałem Ojca Świętego:

– czwartek, 28 lipca, Błonia – Ceremonia Powitania Ojca Świętego przez młodzież;

– piątek, 29 lipca, Błonia – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej;

– sobota, 30 lipca, Campus Misericordiae – Czuwanie modlitewne z młodymi;

– niedziela, 31 lipca, Campus Misericordiae – Msza św. kończąca ŚDM.

 

Osoby pragnące uczestniczyć w całym programie ŚDM winny zarejestrowanie się poprzez stronę internetową www.krakow2016.com. Światowe Dni Młodzieży trwają bowiem cały tydzień i obejmują szeroki wachlarz wydarzeń kulturalnych i duchowych, gdzie obok wydarzeń centralnych młodzi uczestniczą w katechezach, pielgrzymce miłosierdzia , centrum powołaniowym oraz w bogatym programie Festiwalu Młodych. Jednocześnie pragniemy potwierdzić, że rejestrując się poprzez Diecezjalne Centrum ŚDM w swojej diecezji można otrzymać 10% zniżkę na wszystkie rodzaje pakietów tygodniowych.

 

Dla osób z różnych powodów niezainteresowanych udziałem w całym programie ŚDM będzie istniała pewna możliwość uczestnictwa w wydarzeniach centralnych z Ojcem Świętym także bez rejestracji na ŚDM.

 

BŁONIA

Podczas spotkań na Błoniach (czwartek, piątek) większość miejsc w sektorach będzie zarezerwowana dla pielgrzymów zarejestrowanych. Dla pozostałych uczestników, którzy nie dokonają rejestracji, przewiduje się miejsca w sektorach zewnętrznych (otwartych) oraz w Parku Jordana. Na Błoniach dla osób niezarejestrowanych nie przewiduje się jednak kart wstępu.

CAMPUS MISERICORDIAE – BRZEGI

Bardziej otwarty charakter będą miały spotkania z Ojcem Świętym na Campus Misericordiae (sobota, niedziela). Również tutaj młodzież, która będzie zarejestrowana na ŚDM, otrzyma w pakiecie pielgrzyma karty wstępu do sektorów leżących bliżej ołtarza, jednak przewiduje się także dystrybucję darmowych kart wstępu dla pielgrzymów niezarejestrowanych. Karta wstępu umożliwi wejście do konkretnego sektora zarówno na sobotnie czuwanie, jak i na niedzielną Eucharystię.

 

ZAMÓWIENIA KART WSTĘPU NA CAMPUS MISERICORDIAE

 

W związku z tym parafie i osoby prywatne proszone są o niezwłoczne przesyłanie zamówień na karty wstępu na Campus Misericordiae (dla osób niezarejestrowanych na ŚDM) do dnia 7 lipca na adres kspawelmaj@gmail.com

Osobą odpowiedzialną za przyjmowanie tych zgłoszeń jest ks. Paweł Maj.

 

W zamówieniu prosimy o podanie:

– ilości osób przyjeżdżających na spotkanie

– środka transportu (autokar, pociąg, inne)

 

Bilety które zostaną zamówione do dnia 9 lipca będzie można odebrać w Gdańsku. Ewentualne później zamówione bilety będzie trzeba odbierać osobiście w siedzibie ŚDM w Krakowie.
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...