Masz czas? Dostałeś nowy rok!

240_F_91397574_qBKqTABBbqXXkXpdWvUo5Kuxn9KIxMxdNowy Rok 2016. Nowy…

Wydaje się z założenia, że nowe jest lepsze, więc wszyscy się cieszą. I żyjemy nadzieją, że tak będzie. Zdarza się, że lepsze jest wrogiem dobrego, więc niektórzy się martwią, czy w nowym uda się jak w starym i oby nie był gorszy.

Patrząc na historię kalendarza, kiedy ten nowy rok był, to dziś dla nas taki umowny dzień, że coś zakończyliśmy i nowe zadania i wyzwania przed nami.

Czy wystarczy nam czasu? Co przyniesie?

Wydaje się, że wielu mówi, co roku, a mamy nowy rok, że nie mają czasu. Choć wszyscy mają go tyle samo. Bo jak widać witaliśmy ten rok. Albo nie witany i tak wszedł w historię naszego życia. Dopisujemy 2016.

Dziś ciężki dzień dla wielu, dla tych co zauważyli odchodzący stary czas i nadchodzący nowy, może chcieli chwycić go za nogi.

Kolejny raz się nie udało. Jesteśmy starsi. Czas idzie, biegnie, pędzi…

My mamy zakończenie Oktawy Bożego Narodzenia. Maleńką miłość co w żłobie śpi. Maluch ma czas. Dużo czasu. Jak i Matka. Ona też ma czas dla dziecka. Bo miłość ma zawsze czas. Czas to miłość. Miłość to czas dla kogoś. Choć świat powie, czas to pieniądz.

Ale miłość i wiara każe się spieszyć ku czemuś i nie marnować czasu, na potem i na później. Pospiesznie udali się do Betlejem…

Dziś mamy czas dla Boga, ten nowy czas związujemy z jego obecnością i błogosławieństwem.

Bóg wszedł w nasz czas. W nasze życie. Nasza era to czas od tego wydarzenia, narodzin Jezusa Chrystusa. Anno Domini.

Rok to obrót planety wokół Słońca. I nasz obrót uczniów Jezusa wokół spraw Jezusa, by jak Słońce nam oświecał serce i życie.

Masz czas? Masz chyba, nawet sporo… jak co roku…

Jeśli jednak nie mam czasu, to mnie nie ma. Jeśli nie mam czasu, jestem najbardziej zajętym trupem pod słońcem, choć muszę pędzić. Bo póki jestem, to nie prawda, że nie mam czasu. Właśnie mam czas. I jeszcze trochę tego czasu będę miał. Więc nie mów, że czasu nie masz, bo to tak, jakbyś umarł. Ale teraz właśnie go masz i rozporządzasz nim. To ty jesteś czasem, Ty, twoje życie, to właśnie dany ci czas.

I co uczynisz z  tym twoim życiem, tj. z tym twoim czasem? jak wypełnisz?

A zatem obiecuję sobie, że będę miał czas? Na to co ważne? By był w sercu pokój?

1 rok kalendarzowy  365 dni = 8 760 godzin = 525 600 minuty = 31 mln 536 tyś sekund. Dużo czasu. Jak co roku. W tym roku przestępnym nawet bonus, jeden dzień więcej! Gratis.

Niech Pan błogosławi na ten czas. Niech obdarzy miłością i pokojem.
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...