Odpust diecezjalny

mid_14300ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE KU CZCI ŚW. WOJCIECHA
19 kwietnia 2015

Zbliżają się uroczystości odpustowe ku czci Św. Wojciecha, patrona naszej Archidiecezji, które w tym roku obchodzić będziemy w III Niedzielę Wielkanocną, 19 kwietnia br. Wzgórze św. Wojciecha w Gdańsku zawsze było miejscem pamięci o tym męczenniku, który stał się fundamentem, na którym budowaliśmy żywy pomnik Chrystusowi na Pomorskiej Ziemi.

Zapraszam zatem wszystkich wiernych, grupy i wspólnoty duszpasterskie, siostry zakonne i braci kapłanów w niedzielę, 19 kwietnia br. o godz. 12.00. na Wzgórze Wojciechowe do Gdańska Świętego Wojciecha. Tegorocznym uroczystościom przewodniczył będzie i homilie wygłosi Biskup Pomocniczy Diecezji Pelplińskiej Wiesław Śmigiel.

O godz. 9.00 z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku wyjdzie na trasę Archidiecezjalna Pielgrzymka z relikwiami Św. Wojciecha, której przewodniczyć będzie Kościelna Służba Mężczyzn Semper Fidelis.

Także na trasę pielgrzymkową o godz. 9.00 sprzed kościoła Św. Trójcy w Gdańsku wyruszy młodzież, aby uczestniczyć we Mszy św. o godz. 12.00. Po dojściu pielgrzymek wyruszymy procesją na Wzgórze.

Kościelna Służba Mężczyzn „Semper Fidelis” zaprasza swoich braci ich rodziny oraz archidiecezjan wraz z duszpasterzami na doroczną XXVI Pieszą Pielgrzymkę na Wzgórze Świętego Wojciecha z okazji uroczystości odpustowych ku czci Św. Wojciecha patrona Polski i naszej Archidiecezji.

Tradycyjnie Pielgrzymka z relikwiami naszego Świętego Patrona wyruszy w dzień Archidiecezjalnego Odpustu, tj. 19 kwietnia br. o godz. 9.00 z Konkatedralnej Bazyliki Mariackiej w Gdańsku i o godz. 12.00 uczestniczyć będzie w sumie odpustowej na Wzgórzu.

Zapraszamy młodzież nasze Archidiecezji na Wzgórze Św. Wojciecha w Gdańsku. Pielgrzymka młodzieży wyruszy o godz. 9.00 sprzed kościoła św. Trójcy w Gdańsku (O. Franciszkanie).
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...