Światowy Dzień Chorego

namaszczeniechArchidiecezjalne obchody XXIII Światowego Dnia Chorego połączone z peregrynacją Figury Matki Bożej z Lourdes

11 lutego 2015

W dniu 11 lutego, wspominając objawienia Matki Bożej w Lourdes obchodzić będziemy XXIII Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II, którego tegorocznym hasłem są słowa z Księgi Hioba: „Niewidomemu byłem oczami, chromemu służyłem za nogi”.

Z tej okazji wraz z Caritas Archidiecezji Gdańskiej, która poprzez swoje placówki i prowadzone dzieła otacza troską chorych i potrzebujących oraz z Duszpasterstwem Służby Zdrowia, zapraszamy chorych i starszych, wolontariuszy i środowiska medyczne na archidiecezjalne obchody Dnia Chorego.

Uroczystości połączone będą z rozpoczęciem peregrynacji Figury Matki Bożej z Lourdes z okazji 25-rocznicy powstania Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Uroczysta Eucharystia wraz z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych będzie sprawowana pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia w środę, 11 lutego br. o godz.10.00 w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie. O godz. 9.30 nabożeństwo oczekiwania na przybycie Figury Matki Bożej.

W naszej parafii Msza św. w intencji chorych o godz. 18.00 z udzieleniem sakramentu chorych.
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...