Święcenia kapłańskie

496709_SWIECENIA080510_HP35_34

Umiłowani Bracia i Siostry,

Drodzy Bracia Kapłani.

Przed nami uroczystość świeceń kapłańskich, których udzielę diakonom Gdańskiego Seminarium Duchownego w Oliwie. To ważne wydarzenia dla całej naszej diecezjalnej wspólnoty, która otrzyma dar nowych kapłanów.

Dziękuję i gratuluję zarazem Parafiom, z których wywodzą się przyszli kapłani. Tam, gdzie wiara jest żywa, Bóg wzbudza powołania, a te znajdują dobrą atmosferę do wzrostu i rozwoju.

Dziękuje rodzinom przyszłych prezbiterów. Niech wasze wsparcie, zwłaszcza modlitewne, stale towarzyszy waszym synom na ich kapłańskiej drodze życia.

Do wspierania modlitwą przyszłych kapłanów, szczególnie w ostatnich dniach przygotowań do świeceń, zachęcam wszystkich wiernych naszej archidiecezji, zwłaszcza chorych i cierpiących – łącząc swoje cierpienia z Chrystusem, Najwyższym Kapłanem.

Zapraszam zatem wiernych, siostry i braci zakonnych oraz kapłanów do udziału w tych uroczystościach, które odbędą się w sobotę, 24 maja br. o godz. 10.00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku, a wszystkim zatroskanym o powołania kapłańskie i zakonne, wszystkim dobrodziejom naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego z serca błogosławię.

/-/ + Sławoj Leszek Głódź

Arcybiskup Metropolita Gdański
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...