DIECEZJALNE ZAKOŃCZENIE ROKU WIARY

rok-wiary

ZAPROSZENIE METROPOLITY GDAŃSKIEGO NA EUCHARYSTIĘ ZAKOŃCZENIA ROKU WIARY W ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ 23 listopada 2013

Umiłowani w Chrystusie Bracia i Siostry!

Dobiega końca ogłoszony przez Ojca Świętego Benedykta XVI w całym Kościele Powszechnym – Rok Wiary, który rozpoczął się 11 października ubiegłego roku w pięćdziesiątą rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II oraz dwudziestą rocznicę opublikowania Katechizmu Kościoła Katolickiego. W ten czas Wspólnota Kościoła wpisała także rozpoczęcie pontyfikatu Papieża Franciszka.

Dziękuję zatem wszystkim wiernym, grupom i wspólnotom duszpasterskim, katechetom i siostrom zakonnym oraz całemu duchowieństwu naszej Archidiecezji za zaangażowanie w przeżywanie tego świętego czasu i złożone świadectwo wiary. Wiele inicjatyw, które zrodziło się w tym czasie będzie trwało dalej jak np. powstały Instytut Kultury Chrześcijańskiej przy Kolegium Teologicznym w Gdyni.

Zapraszam jednocześnie wiernych, katechetów, siostry zakonne i kapłanów, grupy duszpasterskie i stowarzyszenia a szczególnie Wspólnotę Ministrantów, Lektorów i Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej na uroczyste liturgiczne zakończenie Roku Wiary w Archidiecezji Gdańskiej, które będziemy przeżywali podczas Eucharystii w wigilię Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata w sobotę, 23 listopada br. o godz. 11.00 w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku Oliwie. We wspólnotach parafialnych zakończenie Roku należy celebrować w niedzielę, 24 listopada br. w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

Za złożone w tym czasie świadectwo wiary z serca dziękuję i błogosławię
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...