BOŻE CIAŁO – nie tylko pobożny spacer, ale dlatego ...

 

W czwartek (07.06.) obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – BOŻE CIAŁO.

Msze św. o godz. 7.30, 9.30 – suma parafialna z procesją, po zakończeniu procesji i o godz. 17.00.

W tym dniu uroczyście wielbimy Chrystusa Eucharystycznego, który przejdzie koło naszych domów i mieszkań. Zapraszamy poczty sztandarowe, panów niosących baldachim, dziewczynki sypiące kwiaty, dzieci pierwszokumunijne i rocznicowe oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza. Prosimy Parafian o zaangażowanie w przygotowanie ulic, domów i ołtarzy oraz przestawienie samochodów z trasy procesji. Przypominamy, że w tym uroczystym dniu chrześcijanin ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św. (nie sama procesja).

O godz. 9.30 suma parafialna z kazaniem i rozpoczęcie procesji, która przejdzie następującymi ulicami: Adm. J. Unruga, Złota, Kadmowa, Potasowa, Stalowa, Złota i Adm. J. Unruga do kościoła. (ołtarze zlokalizowane przy ul. Złotej, Kadmowej, Stalowej oraz na placu kościelnym przy którym po procesji wygłoszone zostanie kazanie okolicznościowe i udzielone zostanie uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Po procesji Msza św. w kaplicy bez kazania.

W ciągu Oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna w łączności w wieczorną Mszą św. o godz. 18.00 i nabożeństwem czerwcowym. Zapraszamy poczty sztandarowe, panów niosących baldachim, dziewczynki sypiące kwiaty i Liturgiczną Służbę Ołtarza.

Spotkanie dziewczynek sypiących kwiaty we wtorek (05.06.) o godz. 17.00. Spotkanie Służby Liturgicznej Ołtarza we wtorek (05.06.) o godz. 18.45. Budowa ołtarza na placu koscielnym we wtorek od godz. 15.00.
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...