Dobroć, która zaskakuje

Drużyna harcerska (foto XAS)

 

Magazyn żywności w salce (foto XAS)

W niedzielę (14.12.) członkowie ZHR zbierali pod kościołem dary na paczki Świąteczne dla naszych rodaków mieszkających na Białorusi. Harcerze z wielkim zapałem i determinacją w tak mrożny dzień czekali na dary, które mieli przynieść parafianie: jedzenie i zabawki dla dzieci. Może brak im było wiary, może przykre mieli doświadczenia, może myśleli, że ludzi przestraszy mróz, może, że zapomną o akcji, bo komu się chce to wszystko nieść? Chyba tak myśleli, bo chcieli się zabrać po kweście tylko ze swoimi placakami. Myśleli racjonalnie, po ludzku, jak młodzi, że sami dadzą radę, napełnią tylko placaki i jakoś wrócą.
I tu zaskoczenie! Przeżyli szok! Boży Duch zadziałał w ludzkich sercach! Świąteczna Dobroć zwyciężyła! Na ich apel odpowiedziało tylu parafian i to odpowiedzieli tak hojnie, że musieli zweryfikować plany i zamówić transport. Dość mocno przeciążeni autami rodziców wracali do magazynu ZHR na ul. Warszawskiej.

Dziękujemy wszystkim za hojność serc! Za świadectwo wiary i czynnej miłości! Za tą lekcję ludzkiej dobroci i solidarności!
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...