Jezus naszym Królem!

Jezus Chrystus Król Wszechświata

W niedzielę 23.11. obchodzimy w Kościele Uroczystość Jezusa Chrustusa Króla Wszechświata. Słyszymy wezwanie: Jezus jest Królem! Jest królem dobrym i miłosiernym, do Niego należy czas i wieczność.
Święto to kończy w kalendarzu liturgicznym Rok Kościelny. Za tydzień już Adwent, nowy czas, nowy rok.
Bóg daje nam czas do wykorzystania, byśmy przynosili owoce wiary i miłości. Minął kolejny rok służby Bogu w Kościele. Czas więc na małe podsumowanie i solidny rachunek sumienia. Jak było? Czy zawsze był królem – Tym najważniejszym. Czy jest królem – zawsze Tym pierwszym?

Uroczystość ta jest w tym roku szczególną okazją, by pomyśleć o Gdańskim Seminarium Duchownym, któremu patronuje Jezus Chrystus Król Wszechświata. Z tej racji w niedzielę posłuchamy listu pasterskiego Księdza Metropolity na temat roli Gdańskiego Seminarium Duchownego w życiu Kościoła i rozwoju powołania a także usłyszymy wezwanie do troski duchowej i materialnej o tę uczelnię. W tym dniu módlmy się w intencji Seminarium i powołań!

W Kościele Gdańskim to dzień zbierania danych na temat religijnej praktyki katolików w niedzielę. Dzień liczenia wiernych przyjmujących sakramenty święte. Czas podsumowań, czas zbierania owoców świadectwa wiary w Kościele.
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...