Wskazania Administratora Apostolskiego

  • Zachęcamy do uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej w kościołach. Trzeba wyzbywać się przesadnego lęku przed zarażeniem koronawirusem w świątyniach, a równocześnie zachować obowiązujące przepisy sanitarne. Należy używać maseczki zakrywającej usta i nos, zachowywać odpowiedną odległość, a także dezynfekować dłonie.
  • W przyszłą niedzielę 4 października br. odbędzie się zbiórka ofiar (taca) na Świętopietrze. Stolica Apostolska prosi o objęcie tej sprawy szczególną troską, aby w trudnym czasie nie zabrakło wsparcia posługi Ojca Świętego względem całego Kościoła.

Ojciec Święty Franciszek podpisze 3 października br. w Asyżu nową encyklikę Fratelli tutti, dotyczącą powszechnego braterstwa ludzi oraz tzw. braterstwa społecznego. Dokument ten, podobnie jak encyklika Laudato si’, wyrasta z ducha św. Franciszka z Asyżu, który w XIII w. akcentował braterstwo wszystkich ludzi, a także wskazywał na wartość i piękno dzieła stworzenia: kosmosu, ziemi, roślinności, świata zwierząt. Rozumiana po chrześcijańsku ekologia jest zadaniem i obowiązkiem chrześcijan.
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...