Wizyta duszpasterska – KOLĘDA 2019/2020

2067_kto-tam-koleda-w-elblaskich-parafiach-trwa_1

Od poniedziałku 02 grudnia 2019 rozpoczyna się tradycyjna coroczna wizyta duszpasterska zwana zwyczajowo kolędą. Kolęda nie wiąże się jedynie z Bożonarodzeniową wizytą, ale w naszych czasach jest bardziej rozumiana jako wizyta duszpasterska i okazja do corocznego spotkania na płaszczyźnie wspólnotowej w parafii. Calendae to z łacińskiego pierwsza wizyta z okazji nowego roku, a nowy rok w Kościele rozpoczyna Adwent z nowym rokiem duszpasterskim o Eucharystii: Oto wielka tajemnica wiary. Do Kolędy można podejść z wiarą i pragmatycznie. To czasem jedyna możliwość poznania parafian przez fakt zamieszkania i wspólną rozmowę.

W tym roku jak zawsze podzielona została na dwie części: część ulic wyznaczona jest na czas przedświąteczny, część ulic na okres poświąteczny. Już sam czas Adwentu w tym co duchowo niesie, to dobry moment, by przypomnieć sobie o wartościach duchowych i wiecznych poprzez wspólną modlitwę i refleksję serca w spotkaniu z kapłanem we własnym domu.

Wizyta duszpasterska to doskonały moment, aby omówić wspólnie, prywatnie działania duszpasterskie i sprawy parafii, różne aspekty życia religijnego, podzielić się wspólnymi radościami, problemami i trudnościami. Ksiądz pragnie poznać życie swoich parafian, aby pomóc jeszcze bardziej w świetle Bożego słowa odnaleźć potrzebne drogi i natchnienia w nauczaniu i posługiwaniu. Wspólnie możemy poszukać rady i nadziei, Bożej łaski i duchowej mądrości.

Wspólna modlitwa w domu przypomina nam o Bożym powołaniu do życia wiarą i gotowości serca do spotkania Boga w wieczności. Dar wspólnego spotkania ma ubogacać duchowo i życiowo zarówno odwiedzającego jak i odwiedzanych.

Kolęda to ten szczególny moment, kiedy kapłan dziękuje swoją obecnością i modlitwą za towarzyszenie i wsparcie we wspólnocie Kościoła, udzielając rodzinie i domowi potrzebnego zawsze Bożego błogosławieństwa.

Czas ten to wspólna troska o kształt i funkcjonowanie wspólnoty parafialnej. Świadomość obecności i życia w swojej wspólnocie parafialnej. To świadectwo chrześcijańskiego życia i fizycznej oraz duchowej łączności z Kościołem, nauczaniem i pielgrzymowaniem. Dlatego dziękujemy za wszelkie inicjatywy i wolę włączania się w dzieła parafialne, dziękujemy za ofiary składane na kolędzie na dzieła inwestycyjne parafii. Dziękujemy za obecność domowników, otwarte drzwi, gościnę, życzliwość  i wszelkie dobro. Do zobaczenia na kolędzie.

Kolejność kolędy podawana jest w ogłoszeniach niedzielnych i na stronie ogłoszenia parafialne w linku u góry.

Wizyta duszpasterska 2019/2020

Dziękujemy za okazane dobro i poświęcony czas. W sytuacjach losowych, które uniemożliwiają wspólne spotkanie  można zgłaszać się na kolędę dodatkową. Nowych mieszkańców prosimy o potwierdzenie swojego miejsca zamieszkania w parafii i zapisanie się na listę parafian. 
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...