Marsz dla Życia i Rodziny

ZAPROSZENIE METROPOLITY GDAŃSKIEGO NA X MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

9 czerwca 2019

Umiłowani Bracia i Siostry!

W przyszłą niedzielę, 9 czerwca br., odbędzie się X jubileuszowy Marsz dla Życia i Rodziny, który w tym roku nabiera szczególnego znaczenia. To wydarzenie jest okazją, aby wyrazić przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego.

Dla nas katolików, wartość ludzkiego życia od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci oraz wartość rodziny jako związku mężczyzny i kobiety; małżeństwa, które otwiera się na życie, są bardzo ważne i priorytetowe. Dlatego chcemy o nich mówić i radośnie świadczyć w sposób zgodny z Ewangelią.

W tym roku punktem wieńczącym marsz będzie koncert dwóch znanych zespołów: Trzeciej Godziny Dnia (TGD) i Armii Dzieci. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy i radosnego świętowania. Na terenie koncertu przygotowany zostanie festyn dla najmłodszych.

Marsz rozpocznie się w przyszłą niedzielę, 9 czerwca o godz. 15.00 przed Kaplicą Królewską przy Bazylice Mariackiej w Gdańsku a zakończy przy historycznej Sali BHP. Organizatorzy proszą o ubranie się na biało.

Zapraszając do udziału, już teraz dziękuje licznym środowiskom Archidiecezji Gdańskiej za zaangażowanie i przygotowanie tegorocznego marszu. Niech stanie się on jeszcze piękniejszą promocją ludzkiego życia.

Z serca błogosławię.

/-/ + Sławoj Leszek Głódź Arcybiskup
Metropolita Gdański  promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...