24 niedziela zwykła

forgive-825x313Dzisiejsza niedziela jest Dniem Środków Społecznego Przekazu – nasza modlitwa i refleksja nad darem odpowiedzialności przekazu i odbioru informacji masowej.

Jutro w poniedziałek (18.09.) w Liturgii Kościoła przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży.

Tradycyjnie rozpoczynamy modlitwą nowy rok formacji grup duszpasterskich. Zapraszamy na spotkanie wszystkich dotychczasowych członków i nowych chętnych.

Terminy spotkań innych grup duszpasterskich podawane będą w przyszłą niedzielę.

Schola dziecięca rozpoczyna spotkania w sobotę (23.09.) o godz. 10.00.

Inne grupy duszpasterskie o terminach spotkań zostaną poinformowane w przyszłą niedzielę.

Młodzież z klas III gimnazjum zapraszamy na katechezę przed sakramentem bierzmowania w poniedziałek (18.09.) o godz. 18.45.
Zapraszamy również na Mszę św. na godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę (24.09.) zostaną wywieszone grupy ketechetyczne dzieci I Komunii św., rodzice dostarczają deklaracje zgłoszenia.

W Liturgii Kościoła:

  • W poniedziałek (18.09.) Święto św. Stanisława Kostki.
  • W czwartek (21.09.) przypada Święto św. Mateusza Apostoła.
  • W sobotę (23.09.) wspomnienie św. O.Pio.

W sobotę (23.09.) niedzielę (24.09.) na Jasnej Górze będzie odbywać się 33 Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. W parafii modlitwa dziękczynna za dar miłości i małżeństwa. Plakat w gablocie.

W dzisiejszą niedzielę (17.09.) wolontariusze Hospicjum św. Wawrzyńca rozprowadzają kalendarze na 2017 rok jako cegiełki na działalność hospicjum.

Informujemy Parafian, że w październiku z racji przypadającego odpustu w 4 niedzielę miesiąca (22.10.) sakrament chrztu udzielany będzie w 2 i 3 niedzielę miesiąca (08 i 15.10.)

Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca (24.09.) zbiórka ofiar na Caritas parafialną wpierającą pomocą rodziny w Syrii w ramach Akcji RODZINA RODZINIE.

W gablocie (także internecie) wywieszone jest podziękowanie Caritas Archidiecezji Gdańskiej za dotychczasowe wsparcie 2 syryjskich rodzin.

W gablocie:

  • Zaproszenie na XVI Ogólnopolskie Jasnogórskie Spotkania środowiska Policyjnego w Częstochowie (24.09.)
  • Informacja o studiach w Gdańskim Archidiecezjalnym Kolegium Teologicznym w Gdyni
  • Zaproszenie na Mszę św. z okazji 25 lecia Radia Plus.
  • Zaproszenie do Archidiecezjalnego Studium Duszpasterstwa Rodzin
  • Zaproszenie na wykłady z duchowości (karmelitańskiej) w Sopocie.

Informujemy Parafian, że w związku ze zmianą miejsca zamieszkania kleryk (II roku) Tomasz Jaworski z Gdańskiego Seminarium Duchownego zmienia przynależność parafialną i będzie należał do parafii w Redzie. Dziękujemy za dotychczasową pomoc i zaangażowanie w życie naszej wspólnoty.

Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.

Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary, za troskę o czystość świątyni i jej otoczenia, za wszelką pomoc i życzliwość.
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...