Gdyńska Droga Krzyżowa z Metropolitą

1458966065_55149249_org

METROPOLITA GDAŃSKI ZAPRASZA

NA DROGĘ KRZYŻOWĄ ULICAMI GDYNI

w piątek 7 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00 

Drodzy Mieszkańcy Gdyni!

Pośród różnych miejskich uroczystości swoje szczególne miejsce ma Gdyńska Droga Krzyżowa. Od wielu lat gromadzi ona rzesze Gdynian różnego wieku, wszystkich stanów, zawodów i grup społecznych, dzieci i młodzież oraz wszystkie parafie ze swoimi duszpasterzami, którzy podążają ulicami miasta, by dać świadectwo wiary i jedności.

Wierni gdyńskiej tradycji pragniemy w piątek 7 kwietnia, o godz. 18.00 wyruszyć z Kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy Gdyńskiej Kolegiacie i przejść ulicami miasta pod Krzyż na Kamiennej Górze rozważając kolejne stacje Drogi Krzyżowej, modląc się w intencji naszego miasta i jego mieszkańców.

Włączmy się w tę modlitwę wspólnoty, której na imię Gdynia. Nasza obecność na tej Drodze Krzyżowej, ofiarowanie czasu, podjęcie trudu, może być nie tylko dobrym przygotowaniem do wejścia w Wielki Tydzień, ale może stać się znakiem dla tych, którzy pogubili się w życiu, którzy wciąż szukają, którzy czekają na świadków. Dajmy świadectwo naszej żywej wiary i miłości do Boga.

 

/-/ + Sławoj Leszek Głódź
Arcybiskup
Metropolita Gdański

 

 
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...