Odpust diecezjalny św. Wojciecha

mid_14300ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE

KU CZCI ŚWIĘTEGO WOJCIECHA PATRONA ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ w dzień VIII rocznicy ustanowienia i ingresu Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego 

17 kwietnia 2016

Umiłowani w Panu!

Zbliżają się uroczystości odpustowe ku czci Świętego Wojciecha, patrona naszej Archidiecezji, które w tym szczególnym Roku Miłosierdzia i Roku 1050-lecia Chrztu Polski, będziemy obchodzić w IV Niedzielę Wielkanocną, 17 kwietnia. Wzgórze Świętego Wojciecha w Gdańsku zawsze było miejscem pamięci o tym męczenniku, który tu na pomorskiej ziemi głosił naszym przodkom wiarę, a dziś wstawia się za nami u Boga w niebie.

Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych, grupy i wspólnoty duszpasterskie,  siostry zakonne i braci kapłanów w niedzielę, 17 kwietnia br. o godz. 12.00 na Wzgórze Wojciechowe do Gdańska Świętego Wojciecha. Tegorocznym uroczystościom przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ksiądz Arcybiskup Henryk Nowacki, Nuncjusz Apostolski w krajach nordyckich. Podczas liturgii odnowimy również nasze przyrzeczenia chrzcielne.

O godz. 9.00 z Bazyliki  Mariackiej w Gdańsku wyjdzie na trasę Archidiecezjalna Pielgrzymka z relikwiami Świętego Wojciecha, której przewodniczyć będzie Kościelna Służba Mężczyzn Semper Fidelis.

Także na trasę pielgrzymkową o godz. 9.00 sprzed kościoła Świętej Trójcy w Gdańsku wyruszy młodzież, aby uczestniczyć we Mszy św. o godz. 12.00.

Po dojściu pielgrzymek wyruszymy procesją na Wzgórze Świętego Wojciecha.

/-/ + Sławoj Leszek Głódź
Arcybiskup
Metropolita Gdański

 
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...