Dzień Papieski w Gdyni

dzień-papieski-2015ZAPROSZENIE METROPOLITY GDAŃSKIEGO

NA GDYŃSKIE OBCHODY XV DNIA PAPIESKIEGO

11 października 2015

 

Umiłowani Bracia i Siostry, Drodzy Mieszkańcy Gdyni!

Zbliżający się XV Dzień Papieski w Polsce odbywać się będzie pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron rodziny”.

Jak zawsze miasto Gdynia na czele z Panem Prezydentem przygotowuje uroczyste obchody Dnia Papieskiego, który w tym roku przypada w niedzielę, 11 października. Tego dnia zgromadzimy się jako mieszkańcy Gdyni, wszystkie wspólnoty parafialne wraz ze swymi duszpasterzami na wspólnych miejskich uroczystościach, które rozpoczną się o godz. 16.30 u stóp Gdyńskich Krzyży, na placu nieopodal Urzędu Miasta.

Po modlitwie procesjonalnie przejdziemy procesją różańcową w stronę Gdyńskiej Kolegiaty, niosąc relikwie świętego Jana Pawła II i Bł. ks. Michała Sopoćki. Rozważania różańcowe będą prowadzone przez gdyńskich aktorów, a modlitwie towarzyszyć będzie Reprezentacyjna Orkiestra Marynarki Wojennej. Wspólne spotkanie zakończymy modlitwą w intencji rodzin naszego miasta oraz Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, poświęconego rodzinie.

Drodzy Diecezjanie!

XV Dzień Papieski przypada na czas szczególny. W zeszłym roku zakończyły się obrady III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów na temat wyzwań duszpasterskich wobec rodziny w kontekście nowej ewangelizacji. Tegoroczny Dzień Papieski będziemy przeżywali w kontekście trwającego ważnego wydarzenia. W dniach 4-15 października 2015 r. obradować będzie XIV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Dzień Papieski będzie szczególnie dobrą okazją do modlitwy za rodziny przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II – „patrona rodziny” oraz powrotu do jego nauczania.

 

/-/ + Sławoj Leszek Głódź
Arcybiskup
Metropolita Gdański

 

 

 

 
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...