Sierpień miesiącem trzeźwości

Sierpień – miesiąc abstynencji

         Rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji. Miejmy świadomość, że sierpniowy dar 087470_090222Alkohol2_25abstynencji – składany przez wielu Polaków – to błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, w której tysiące rodzin cierpi przez nadużywanie alkoholu i chorobę alkoholową. Podejmowany z miłości może otworzyć nas wszystkich na Boga, który jest Miłością.

W poprzednich latach przypominaliśmy, że rodzina jest szkołą trzeźwości. Mówiliśmy o roli matek i ojców. W tym roku prosimy o zaangażowanie w ochronę trzeźwości najmłodszych Polaków.

Razem z Ks. Biskupem Tadeuszem Bronakowskim, przewodniczącym Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości przypominamy w tegorocznym apelu: „Dzieci są naszym najcenniejszym skarbem. Od ich wychowania i rozwoju zależy przyszłość Kościoła i Polski. W obecnych czasach dzieci są jednak szczególnie zagrożone negatywnymi zjawiskami społecznymi. Wśród najgroźniejszych są uzależnienia: od alkoholu, narkotyków, pornografii, hazardu, komputera, internetu”.

Przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym Narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania alkoholu w jakiejkolwiek postaci, a także od częstowania nim innych. To działanie jest wypełnianiem jednego z ważnych Ślubów Jasnogórskich Narodu Polskiego.

ks. Karol Wnuk

 

 

 
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...