Litania Miast w Gdańsku

litania_miast

Serdecznie zapraszamy 1 listopada w godzinach od 19.45 do 21.15 na Plac Solidarności przy Pomniku Poległych Stoczniowców w Gdańsku do udziału w  Litanii Miastspotkaniu organizowanym przez młodych w łączności z pięcioma innymi ośrodkami naszego kraju.            W dniu Wszystkich Świętych warto zadać pytanie: kim są święci? Patrząc na postacie patronów naszych kościołów, ulic, czy miast możemy powiedzieć, że dokonywali oni wspaniałych zwycięstw, a zarazem musieli zmagać się z trudnymi doświadczeniami. Będąc wiarygodnymi świadkami prawdy, przyczyniali się rozwoju swoich czasów. Jednocześnie, poznając ich życie osobiste stwierdzamy, że nie było ono podejmowaniem jedynie rzeczy niezwykłych, lecz nade wszystko niezwykłym podejściem do rzeczy codziennych. Pragniemy, by Litania Miast służyła realizacji tego przesłania.

Dokona się to poprzez „Telemost Świętych”, w którym każdy z ośrodków przedstawi jedną z wybranych przez siebie postaci. Naszemu spotkaniu będzie towarzyszyć: modlitwa powszechna, Apel Maryjny oraz koncert zespołu „Kierunek Niebo”.

Obecny rok przeżywamy jako czas wdzięczności za kanonizacje Jana Pawła II, który poprzez świadectwo życia oraz wyniesienie do chwały ołtarzy wielu świętych i błogosławionych, ukazał, że świętość jest możliwa we współczesnym świecie.

Prosimy zabrać ze sobą znicze.

W imieniu organizatorów /-/ Ks. Zbigniew Drzał
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...