Zaproszenie na Odpust Diecezjalny św. Wojciecha

mid_14300Umiłowani w Panu.
Zbliżają się uroczystości odpustowe ku czci Św. Wojciecha, patrona naszej Archidiecezji, które w tym roku obchodzić będziemy w łączności z Niedzielą Palmową, 13 kwietnia br. Wzgórze św. Wojciecha w Gdańsku zawsze było miejscem pamięci o tym męczenniku, który stał się fundamentem, na którym budowaliśmy żywy pomnik Chrystusowi na Pomorskiej Ziemi. Zapraszam  zatem wszystkich wiernych, grupy i wspólnoty duszpasterskie,  siostry zakonne i braci kapłanów w niedzielę, 13 kwietnia br. o godz. 12.00. na Wzgórze Wojciechowe do Gdańska Świętego Wojciecha. O godz. 9.00 z Bazyliki  Mariackiej w Gdańsku  wyjdzie na trasę Archidiecezjalna Pielgrzymka z relikwiami Św. Wojciecha,  której przewodniczyć będzie Kościelna Służba Mężczyzn „Semper Fidelis”. Także na trasę pielgrzymkową o godz. 9.00 sprzed kościoła Św. Trójcy w Gdańsku wyruszy młodzież, aby uczestniczyć we Mszy św. o godz. 12.00. Po dojściu pielgrzymek dokonamy poświęcenia palm i wyruszymy procesją na Wzgórze, gdzie Eucharystii o godz. 12.00 przewodniczył będzie Biskup Pomocniczy Archidiecezji Gdańskiej Wiesław Szlachetka.

/-/ + Sławoj Leszek Głódź
Arcybiskup Metropolita Gdański

SEMPER FIDELIS

Kościelna Służba Mężczyzn „Semper Fidelis” zaprasza swoich braci ich rodziny oraz archidiecezjan wraz z duszpasterzami na doroczną XXV Pieszą Pielgrzymkę na Wzgórze Świętego Wojciecha z okazji uroczystości odpustowych ku czci Św. Wojciecha patrona Polski i naszej Archidiecezji.

Tradycyjnie Pielgrzymka z relikwiami naszego Świętego Patrona wyruszy w dzień Archidiecezjalnego Odpustu, tj. 13 kwietnia br. o godz. 9.00 z Konkatedralnej Bazyliki Mariackiej w Gdańsku i o godz. 12.00 uczestniczyć będzie w sumie odpustowej na Wzgórzu.

Ks. Zbigniew Zieliński
Archidiecezjalny Duszpasterz KSM Semper Fidelis

MŁODZIEŻ

Czcigodni Duszpasterze i Katecheci, droga Młodzieży !

Zapraszamy młodzież nasze Archidiecezji w Niedzielę Palmową, 13 kwietnia br. na Wzgórze Św. Wojciecha w Gdańsku, które związane jest tradycją z Patronem Kościoła Gdańskiego.

Zachęcamy szczególnie młodzież przystępującą w tym roku do sakramentu bierzmowania do udziału w pieszej pielgrzymce do Św. Wojciecha. W ostatnich latach wzorem maturzystów, którzy przybywają na Jasną Górę, młodzież gimnazjalna udaje się do Patrona Archidiecezji, by wraz z nim powierzyć Chrystusowi swoją przyszłość.

Pielgrzymka wyruszy o godz. 9.00 sprzed kościoła Św. Trójcy w Gdańsku (OO. Franciszkanie).

Pielgrzymka z rejonu Wyżyny Gdańskiej wyruszy z Łęgowa o godz. 8.00 i dotrze do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim około godz. 9.30.

Głównym punktem diecezjalnego odpustu będzie Eucharystia o godz. 12.00 na Wzgórzu Wojciechowym.

Ks. Krzysztof Nowak
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...