Wielki Post – wojenne zmagania

jesus_vs_satan1

To jest wojna! Niby czasy pokoju, ale wojna trwa. Jakoś dziwnie na czasie to porównanie. jak pasuje. Trwa wojna o zbawienie, o duszę, o to kto będzie Panem serca! Kto będzie Bogiem.  Kochamy pokój, święty spokój, ale zło nie próżnuje. Trochę zaspaliśmy w naszej czujności. A działania dezinformacyjne trwają… Bóg się przebije prawdą? Przekona nas?

Pewnego pięknego dnia Piękno i Brzydota spotkały się na plaży. Postanowiły się wykąpać. Zdjęły ubrania i zaczęły się pluskać w morskiej wodzie. Po chwili Brzydota wróciła na brzeg, włożyła na siebie ubranie Piękna i poszła swoją drogą. W chwilę potem także Piękno wyszło z wody. Nie znalazło swoich ubrań, a ponieważ wstydziło się wracać nago włożyło ubranie Brzydoty. I poszło swoją drogą.

Również i dzisiaj ludzie często zamieniają się rolami i udają kogoś innego. Diabeł – ojciec kłamstwa też. Udaje przyjaciela, kogoś kto proponuje inne szczęście.

A jak jest z pokusą: namawiającą na grzech? Brzydota ubrana w szatę piękna?

A co do walk dezinformacyjnych: Diabeł istnieje? Grzech istnieje? Skoro wszystko dla ludzi? A niektórzy mówią: nie mam grzechów? Co ci da Bóg? Nie nakarmi, nie zapłaci…

Pokusa będzie zawsze– to propozycja złego, brzydota ubrana w szatę piękna? A grzech – to co złe ubrane w szatę tego co dobre… co mnie przekona i przekupi i spowoduje kaca rajskiego grzechu. czyli tłumaczenie, nic się nie stało…

Dajemy się nabrać na kłamstwa?… diabeł jest ojcem kłamstwa… dziś zmysł ducha przez brak modlitwy, postu osłabiony… skąd brać siłę, wy wygrać? Skorzystaj z Wielkiego Postu.

A zatem nie problemem jest pokusa, nikt nie jest wolny od ataku, ale czy dajemy się przekonać na kłamstwo diabła a potem czy sami kłamiemy… okłamujemy się?

40 dni poligonu dla ciała i ducha… wychodzimy na pustynię,  by wygrywać co dzień walkę, by wygrać wojnę, gdy walczyć będziemy o głód serca. By nie przegrać miłości Boga. Ćwiczmy dobrze, byśmy umieli pokonać zło i nie tłumaczyć się przegraną. Rozpoznanie zrobione: wróg znany, metody też  i co dalej z Wielkim Postem?
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...