Żywa szopa u Zmartwychwstańców

DSC_5998

Żywa szopa powoli wpisuje się w świąteczny wystrój Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdańsku.  W przeuroczej scenerii na wzgórzu za kościołem można będzie zobaczyć Świętą Rodzinę w otoczeniu przyjaznych zwierząt takich jak: osiołek, baranki, kózki, króliki, lamy czy kucyki.

 26 XII (czwartek) godz. 16.00 – zapraszamy wszystkich na wspólne kolędowanie. Na  odwiedzających czekać będzie  stoisko biesiadne z ciepłymi napojami i grillowanymi oscypkami prosto z gór. Będzie można również ogrzać się przy ognisku, podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.

Ufamy, że żywa szopka, która otwarta będzie po Pasterce i stać będzie do Nowego Roku, doda naszej parafii świątecznego nastroju i rozgrzeje serca tych wszystkich, którzy odwiedzą to miejsce.

Pomysł zrodził się kilka lat temu. Piękna polna otoczona uroczymi choinkami zainspirowała mnie, aby na czas świąt powstała tu żywa szopka. Cisza i spokój to dodatkowe atrybuty, przemawiające za tym, że właśnie tutaj powinna zamieszkać Święta Rodzina. Po raz siódmy to miejsce zamienia się „BETLEJEMSKI ŻŁÓBEK U ZMARTWYCHWSTAŃCÓW„.

Im bliżej świąt Bożego Narodzenia tym częściej dzieci wraz rodzicami pytają: czy w tym roku będzie szopka, a w niej zwierzątka? Jest to dla nich coś wyjątkowego, niespotykanego ponieważ, na co dzień nie mają możliwości by pogłaskać owieczkę czy pociągnąć kucyka za grzywę. Z przyjemnością karmią króliczki marchewką i ostrożnie podają kromkę suchego chleba kucykom.

Od Bożego Narodzenia od Nowego Roku każdego dnia dzieci o godz. 12.00 spotykają się, by adorować Pana Jezusa leżącego w żłobie. Często wtedy pytają: Pan Jezus z Maryją i św. Józefem są tutaj cała noc? A czy zwierzątkom nie jest zimno?

Dzieci z wielką radością odwiedzają to miejsce i bardzo żałują, kiedy  kończy się okres Bożego Narodzenia.

Mam nadzieję, że wszyscy którzy tutaj przychodzą, poczują klimat

Ks. Krzysztof Jan Swół CR

Plakat_Kosciol_Szopka_MALY
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...