Zaproszenie na konsekrację Dziewic

obraczkaSobór Watykański II zalecił odrodzenie życia konsekrowanego, poprzez trzy jego formy: stan pustelników, stan dziewic i stan wdów. Tę formę powołania docenił Jan Paweł II w adhortacji Vita consecrata (7): ” Radością i nadzieją napawa fakt, że znów rozkwita dziś starożytny stan dziewic Bogu poświęconych, którego istnienie w chrześcijańskich wspólnotach jest poświadczone od czasów apostolskich. Dziewice konsekrowane przez biskupa łączą się szczególną więzią z Kościołem lokalnym, któremu służą z poświęceniem, chociaż pozostają w świecie(…)”.

Uroczysty obrzęd konsekracji dziewic pochodzących z terenu Archidiecezji Gdańskiej, którego dokona Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź odbędzie się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (II Niedziela Adwentu), 8 grudnia br. o godz. 12.30 w kościele pw. Św. Jerzego w Sopocie.

Przystąpią do niego trzy kandydatki, które podjęły dobrowolną decyzję i przygotowywały się do tego dnia. Na co dzień wykonują różnorodne zawody, mają wyższe wykształcenie i podjęły decyzję dozgonnego życia w jedności z Jezusem-Oblubieńcem.

 
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...