Dzień Papieski w Gdyni z relikwiami Jana Pawła II

Tak to wtedy w Gdyni było…

dziś po latach mając w pamięci te wydarzenia, które zmieniły historię w duchu wdzięczności  kierujemy…

ZAPROSZENIE METROPOLITY GDAŃSKIEGO NA GDYŃSKIE OBCHODY XIII DNIA PAPIESKIEGO

13 października 2013

 

Umiłowani Bracia i Siostry, Drodzy Mieszkańcy Gdyni!

            Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego „Jan Paweł II – Papież Dialogu” mocno uderza w słaby punkt naszego życia społecznego, gdzie nie tylko w świecie wielkiej polityki, ale i w społecznościach lokalnych nie prowadzi się dialogu, a nawet nie dostrzega się jego potrzeby. Tymczasem bł. Jan Paweł II wielokrotnie pisał i wypowiadał się na temat dialogu: uczył o jego naturze i potrzebie oraz wzywał do wprowadzenia go w życie społeczne. Tegoroczny Dzień Papieski będzie wyjątkowy, ponieważ stanowi bezpośrednie przygotowanie do kanonizacji Jana Pawła II, która odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 27 kwietnia 2014 r.

            Jak zawsze miasto Gdynia na czele z Panem Prezydentem przygotowuje uroczyste obchody Dnia Papieskiego, który w tym roku przypada w niedzielę, 13 października. Tego dnia zgromadzimy się jako mieszkańcy Gdyni, wszystkie wspólnoty parafialne wraz ze swymi duszpasterzami na wspólnych miejskich uroczystościach, które rozpoczną się o godz. 16.30 u stóp Gdyńskich Krzyży, na Placu Marszałka Piłsudskiego nieopodal Urzędu Miasta.

            Po modlitwie procesjonalnie przejdziemy w stronę Gdyńskiej Kolegiaty, gdzie także zawierzymy całą Archidiecezję Gdańską Niepokalanemu Sercu Maryi. Ten szczególny akt jest wyrazem naszej jedności z Papieżem Franciszkiem który tego dnia, na Placu Świętego Piotra odda cały świat w opiekę Niepokalanemu Sercu Maryi w 96. rocznicę objawień fatimskich.

            Zapraszając wszystkich gdynian wyrażam moją nadzieję, że wszyscy wierni wraz ze swymi kapłanami przybędą tego dnia pod Gdyńskie Krzyże, by – w wielkiej rodzinie, jaką są wszyscy mieszkańcy miasta – nie tylko uczcić pamięć naszego niezapomnianego Papieża Rodaka, ale przede wszystkim zanosić nasze intencje przez wstawiennictwo tak wielkiego Orędownika i dać świadectwo wiary.

/-/ + Sławoj Leszek Głódź
Arcybiskup Metropolita Gdański

 
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...