13 października – papież poświęci świat sercu Mar...

        mid_16384 

13 października br., w 96. rocznicę objawień fatimskich papież Franciszek poświęci świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Na tę okazję do Watykanu przewieziona zostanie figura Matki Bożej Różańcowej z kaplicy Objawień w sanktuarium maryjnym w Fatimie.

           Poświęcenie świata Niepokalanemu Sercu Maryi nastąpi pod koniec Dnia Maryjnego Roku Wiary, który obchodzony będzie 12 i 13 października. Organizatorem Dnia Maryjnego jest Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Do Watykanu na tę okazję przybędą członkowie ruchów i organizacji kościelnych, związanych z pobożnością maryjną.

            Jest żywym pragnieniem Ojca Świętego, by szczególnym znakiem Dnia Maryjnego był jeden z maryjnych wizerunków należących do najbardziej znaczących dla chrześcijan całego świata. Z tego względu pomyśleliśmy o umiłowanej, oryginalnej figurze Matki Bożej Fatimskiej –  napisał przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji abp Rino Fisichella w liście do biskupa Leirii-Fatimy, Antonio Marto.

            W  1917 r. Matka Boża prosiła w Fatimie o poświęcenie świata Jej Niepokalanemu Sercu. Po raz pierwszy dokonał tego papież Pius XII w 1942 r. a potem kilkakrotnie Jan Paweł II (Fatima, 13 maja 1982; Watykan, 16 października 1983; Watykan, 25 marca 1984).

1490421321
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...