Dzień modlitw i postu w intencji pokoju w Syrii

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego o włączeniu się w modlitwę i post w intencji pokoju w Syrii

7 września 2013

 

      Umiłowani Bracia i Siostry,   bracia kapłani, drogie wspólnoty zakonne!

     Wszyscy z niepokojem śledzimy dramatyczne wydarzenia, które mają miejsce w Syrii. Ojciec Święty stanowczo potępił przemoc i wezwał wspólnotę międzynarodową do podejmowania wszelkich inicjatyw na rzecz pokoju – „Nigdy więcej wojny”.

      Podejmując apel papieża Franciszka, który postanowił „ogłosić w całym Kościele 7 września, wigilię święta Narodzenia NMP, dniem postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii i na całym świecie”, proszę aby tego dnia otwartym sercem podjąć papieskie wezwanie. Sam Ojciec Święty będzie w tym dniu przewodniczył wieczornej modlitwie czuwaniu na Placu św. Piotra.

      Proszę zatem aby we wszystkich parafiach Archidiecezji Gdańskiej przekazać wiernym zachętę do podjęcia w tym dniu postu oraz przeprowadzić w kościołach nabożeństwa błagalne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

      Niech również wszystkie piesze i autokarowe pielgrzymki zmierzające na archidiecezjalne uroczystości odpustowe w Swarzewie i Trąbkach Wielkich podejmą swój trud w duchu modlitwy o zgodę i pokój. 

/-/ + Sławoj Leszek Głódź
Arcybiskup Metropolita Gdański

 

Modlitwa wstawiennicza o pokój w Syrii

Boże Miłosierdzia, Usłysz krzyki rozpaczy mieszkańców Syrii. Pociesz tych, którzy cierpią z powodu doznanej przemocy. Pociesz tych, którzy opłakują swoich zmarłych. Daj siłę sąsiednim krajom, aby chętnie przyjęły uchodźców z Syrii. Przemień serca tych, którzy chwycili za broń; I chroń tych, którzy poświęcają się dla pokoju. Boże nadziei, zachęcaj przywódców, aby wybrali pokój, a nie przemoc i aby szukali pojednania ze swoimi wrogami. Rozpal w Kościele Powszechnym współczucie dla narodu syryjskiego; I daj nam nadzieję na przyszłe budowanie pokoju dla wszystkich, które będzie oparte na sprawiedliwości. Prosimy o to przez Jezusa Chrystusa, Księcia Pokoju i Światłość Świata. Amen.

 

 
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...