Bóg jest dobry – pomóż Mu to pokazać (10 Niedziela...

Czy Bóg jest dobry? Jak uważasz?

Dziś chce powiedzieć słowo Boże, że jest dobry: i Eliasz, który z taką determinacją się modlił i św. Paweł, który dostał szansę i pokazuje to Jezus wobec młodzieńca z Nain, ofiarowując mu drugie życie.  A jak mówią ludzie? Czy gdyby Bóg był dobry: trochę jak ta kobieta/wdowa krzyczała Eliaszowi, to zgodziłby się na śmierć kochanej osoby, na chorobę na krzywdę dzieci i wojny?

Pewnej kobiecie przyśniło się, że za ladą w jej ulubionym sklepiku stał Pan Bóg. „To Ty, Panie Boże!” – zakrzyknęła uradowana. „Tak to ja” – odpowiedział Bóg. „A co u Ciebie można kupić?” – zapytała kobieta. „U mnie można kupić wszystko” – padła odpowiedź. „W takim razie poproszę o dużo zdrowia, szczęścia, miłości, powodzenia i pieniędzy”. Pan Bóg uśmiechnął się życzliwie i oddalił na zaplecze, aby przynieść zamówiony towar. Po dłuższej chwili wrócił z malutką, papierową torebeczką. „To wszystko?!” – wykrzyknęła zdziwiona i rozczarowana kobieta. „Tak, to wszystko” – odpowiedział Bóg i dodał: „Czyżbyś nie wiedziała, że w moim sklepie sprzedaje się tylko nasiona?”

Pan Bóg jest dobry. Ale potrzebuje człowieka. Potrzebuje naszej dobroci i miłości. Działa w nas i przez nas. Jak Mu w tym pomożesz? A może Przeszkodzisz?

Bycie dobrym to sposób postępowania wynikający z miłości. Bóg jest dobry bo jest Miłością. Jest takie dość długie opowiadanie, o profesorze, który próbował przekonać, że Bóg jest niedobry a zatem wiara bez sensu. Znalazł się ktoś na sali, który przeprowadził wywód na temat światła i ciemności, ciepła i zimna . I udowodnił , że ciemność i zimno to pojęcia opisujące rzeczywistość braku a nie stan istnienia.  Panie profesorze, proszę mi powiedzieć, czy istnieje coś takiego jak zło? Pewny odpowiedzi profesor mówi – Oczywiście że istnieje. Dostrzegamy je przecież każdego dnia. Choćby w codziennym występowaniu człowieka przeciw człowiekowi. W całym ogromie przestępstw i przemocy obecnym na świecie. Przecież te zjawiska to nic innego jak właśnie zło. Na to student odpowiada: – Zło nie istnieje panie profesorze, albo też raczej nie występuje jako zjawisko samo w sobie. Zło jest po prostu brakiem Boga. Jest jak ciemność i zimno, występuje jako słowo stworzone przez człowieka dla określenia braku Boga. Bóg nie stworzył zła. Zło pojawia się w momencie, kiedy człowiek nie ma Boga w sercu. Zło jest jak zimno, które jest skutkiem braku ciepła i jak ciemność, która jest wynikiem braku światła. Pan Bóg jest dobry. Ale potrzebuje człowieka. Potrzebuje naszej dobroci i miłości i naszej wiary, że czyni dobrze dla nas. Działa w nas i przez nas.

Jak Mu w tym pomożesz?
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...