1 w 3 = Miłość (Uroczystość Trójcy Świętej)

Pewne opowiadanie mówi o biskupie, który podczas podróży statkiem zatrzymał się na jeden dzień na odległej wyspie. Kiedy spacerował po plaży, spotkał trzech, naprawiających sieci, rybaków. Łamaną angielszczyzną wyjaśnili mu z dumą, że są chrześcijanami, ponieważ przed wiekami zostali nawróceni przez misjonarzy.  Kiedy biskup zapytał o sposób ich modlitwy, rybacy odpowiedzieli: My podnieść oczy do nieba. My mówić: «My jesteśmy trzej, Ty jesteś Trzej, zmiłuj się nad nami». Biskupowi nie spodobała się ta osobliwa modlitwa rybaków, a ponieważ był gorliwym pasterzem, sam podjął się trudu nauczenia tych rybaków modlitwy Ojcze nasz. Oni natomiast, choć z mozołem, nauczyli się tej nowej dla nich modlitwy. Kiedy jednak po wielu miesiącach statek i ów biskup znalazł się znowu w tych okolicach, owi trzej rybacy przybyli do niego i żarliwie prosili, aby zechciał ich ponownie nauczyć tamtej modlitwy, ponieważ oni po prostu jej zapomnieli. Niestety nie było na wyspie nikogo kto mógłby im ją przypomnieć. Wtedy, jak podaje ta historia, zawstydzony biskup skierował do nich następujące słowa: Wróćcie do waszych domów, moi dobrzy ludzie, a kiedy się modlicie, mówcie: «My jesteśmy trzej, Ty jesteś Trzej, zmiłuj się nad nami».

Tajemnica doświadczenia Boga w Trójcy Świętej. Trudna tajemnica i dla nas ale przekonanie że Bóg nas rozumie, kocha i jest blisko. Przykład pokazuje, że ta Tajemnica ma ścisły związek z ludzkim życiem. Modląc się w ten sposób ci rybacy pokazują, że przyjęcie prawdy o tym kim jest Bóg, ma jest kluczem do zrozumienia tego kim jest człowiek. I jest to głębokie przekonanie od samego Boga w Duchu Świętym.

A nasza wiara w  Boga? Kim jest? Jaki jest? Jest miłością. My też po prostu wierzymy. Tu jesteśmy. Ostatnio pojawił się taki artykuł wiara w odwrocie. Jakieś ogólnoświatowe badania na grupie 50 tyś osób danej populacji narodowej. I wyszło że 5% Polaków to zadeklarowani ateiści a jest religijnymi 81% osób. 81% kocha Boga i jest religijnymi – powiedziałbym, że wiara wzrasta. Czy tylko słowa, czy manipulacja statystyczna. Ale my też mamy: (jak się stanie coś) O Boże, dzięki Bogu. I Szczęść Boże. Nich będzie pochwalony… i czasem O Jezu, O Matko Boska! Czy to już religijność? Że Bóg jest blisko?

Czy tyle ma wystarczyć? I tylko to? Mówi papież Franciszek, że teologia i wiedza nie ma nam zamykać drogi do Boga. My kochamy i My mówimy Bóg jest miłością a zatem niech nam czy nas 2 czy 3 czy 10 nie zabraknie miłości i zaufania do Boga. I wiary, że Bóg jest mimo tej tajemnicy.
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...