25-lecie pobytu Jana Pawła II na Wybrzeżu Gdańskim równi...

Zaproszenie Metropolity Gdańskiego na uroczystość 25-lecia pobytu Jana Pawła II na Wybrzeżu Gdańskim pod przewodnictwem Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej Kardynała Tarcisio Bertone 12 czerwca 2012

Drodzy Diecezjanie, W kalendarium bieżącego roku wpisane są dwa ważne dla Archidiecezji Gdańskiej wydarzenia związane z przeżywanymi rocznicami: w marcu minęło dwadzieścia lat od powstania Metropolii Gdańskiej, a za kilka dni upłynie dwadzieścia pięć lat od wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na Wybrzeżu Gdańskim i spotkania na gdańskiej Zaspie, gdzie sprawował Eucharystię w intencji Świata Pracy.

To właśnie tu 12 czerwca 1987 r. Ojciec Święty wypowiedział do nas ale i za nas te znamienne słowa: „Nie ma wolności bez Solidarności”. Pamiętamy ten niezwykły entuzjazm, który rozpalał się w duszy narodu, a serca ogarniał duch  wolności i solidarności. Jego źródło biło tu, na Pomorzu, w tej wielkiej wspólnocie Ludzi Pracy, do których od ołtarza papieskiego płynęły słowa: by „życie ludzkie przez pracę uczynić bardziej ludzkim, bardziej godnym człowieka”.

Uroczystościom przewodniczył będzie znamienity Gość Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Tarcisio Bertone, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej a wraz z nim Nuncjusz Apostolski w Polsce Arcybiskupem Celestino Migliore oraz Biskupi Metropolii Gdańskiej.

Zapraszam zatem wszystkich Diecezjan, Siostry Zakonne, Braci Kapłanów, rodzącą się wówczas Kościelną Służbę Mężczyzn Semper Fidelis a nade wszystko Świat Pracy wraz z Pocztami Sztandarowymi, na dziękczynną Eucharystię z okazji   25-lecia pobytu błogosławionego dziś Jana Pawła II na Wybrzeżu Gdańskim, we wtorek 12 czerwca br. o godz. 18.00 do Bazyliki Archikatedralnej w Gdańsku Oliwie.

/-/ + Sławoj Leszek Głódź Arcybiskup Metropolita Gdański
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...