Celebrujmy Święto Młodzianków Męczenników !

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zachęca do uroczystej celebracji Święta Młodzianków Męczenników,  w dniu 28 grudnia (środa).

            Wspomnienie o mordzie dokonanym przez Heroda, przypomina o wielkim problemie współczesnego świata – braku szacunku dla ludzkiego życia, którego przejawami są aborcja, stosowanie środków poronnych, in vitro, czy eutanazja. Święto to jest szczególną okazją do refleksji, modlitwy ekspiacyjnej i zadośćuczynienia za występki przeciw ludzkiemu życiu. To także dzień, w którym warto zastanowić się nad wyjątkowym darem, jakim zostaliśmy obdarzeni – życiem naszym i naszych bliźnich.

        Podobnie jak w latach ubiegłych, w tym dniu w wielu miejscach w Polsce odprawiane będą Msze święte w intencji rodziny i poszanowania ludzkiego życia, podczas których wiele osób podejmie przyrzeczenie duchowej adopcji dzieci poczętych. Po Mszach świętych wyruszą procesje ze świecami w obronie życia. Apelujemy o:


– zaangażowanie się w lokalne inicjatywy tam, gdzie tradycja obchodów tego Święta już istnieje,

– inspirowanie i organizowanie obchodów tego święta tam, gdzie tradycji takiej jeszcze nie ma.

ŚWIĘTO MŁODZIANKÓW MĘCZENNIKÓW 28 grudnia (środa) 2011 r. SOLIDARNI  Z ŻYCIEM

MSZA ŚWIĘTA w intencji obrony ludzkiego życia i złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dzieci Poczętych: o godzinie 18.30 w Bazylice Świętej Brygidy w Gdańsku. Po Mszy św. wyruszy procesja ze świecami do Konkatedry Mariackiej,  gdzie zostaną odśpiewane suplikacje.

Przyjdź ze świecą lub lampionem  aby podziękować Panu Bogu za Dar Życia i przeprosić za wszystkie zamachy na ludzkie życie.

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Gdańskiej
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia Civitas Christiana Oddział w Gdańsku

 
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...