Święto Młodych w Niedzielę Palmową

Droga Młodzieży!

Zwyczajem lat poprzednich Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na terenie naszej archidiecezji odbywają się w jednakowym terminie, kończąc się w Niedzielę Palmową – 28 marca obchodami Święta Młodych.

Święto to ustanowione XXV lat temu przez Jana Pawła II, papież Benedykt XVI nazwał „proroczą inicjatywą” i podkreślił , że przyniosła ona „obfite owoce” oraz pomogła młodym chrześcijanom „odkryć piękno Kościoła”. Hasłem papieskiego orędzia z racji tegorocznego Święta Młodych są słowa z Ewangelii świętego Marka: „Nauczycielu dobry, co mam uczynić, aby osiągnąć życie wieczne?”. Zapraszamy Was zatem do wspólnego świętowania Dnia Młodych w naszej archidiecezji, które odbędzie się w Gdańsku Oliwie.

godz. 11.00
plac przy wejściu głównym do Archikatedry Oliwskiej
– gromadzenie się młodzieży
– poświęcenie palm (godz. 11.15)
– odczytanie Ewangelii

godz.11.30
procesjonalne wejście do Archikatedry na Eucharystię Niedzieli Palmowej, sprawowanej przez Duszpasterzy pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. /na zakończenie Mszy świętej finał dzieła charytatywnego ,,Palma dla Bożenki” realizowanego w czasie Wielkiego Postu poprzez wręczenie zebranych środków przeznaczonych na rehabilitację/

godz. 13.00
Aula Jana Pawła II (obok katedry)
– okolicznościowy poczęstunek
– koncert ewangelizacyjny

/-/ Ks. Andrzej Leszczyński Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...