Słowo Metropolity Gdańskiego przed Gdyńską Drogą Krzyż...

Umiłowani Bracia i Siostry, drodzy mieszkańcy Gdyni !

Ojciec Święty w swym Orędziu na Wielki Post pisze: „Oby ten czas pokuty był dla każdego chrześcijanina czasem prawdziwego nawrócenia i intensywnego zgłębiania tajemnicy Chrystusa…”, by dobrze przygotowany wszedł w przeżywanie Triduum Paschalnego, które jest uwieńczeniem Wielkiego Postu i największym świętem chrześcijan.

W ostatni piątek przed Wielkim Tygodniem, tj. 26 marca o godz. 20.00 wyruszymy w naszą tradycyjną Gdyńską Drogę Krzyżową. Ulicami Gdyni będziemy podążać z kościoła NMP Królowej Polski do Krzyża na Kamiennej Górze. Nasza modlitwa przypadnie na dzień bliski piątej rocznicy śmierci Jana Pawła II. Modląc się w intencji naszego miasta, będziemy pamiętać o naszym wielkim rodaku i upraszać jego rychłą beatyfikację. Naszym pragnieniem jest, by w tę szczególną modlitwę zaangażowali się mieszkańcy całej Gdyni, ludzie wszystkich stanów, grup zawodowych i społecznych, dzieci i młodzież wszystkich typów szkół oraz wszystkie parafie na czele ze swymi duszpasterzami.

Bądźmy świadkami miłości – tej, której możemy się uczyć od cierpiącego Jezusa, podążając za Nim i odprawiając Drogę Krzyżową. Żywię gorącą nadzieję, iż tego wieczoru gdynianie licznie przybędą na tę szczególną modlitwę, by dać świadectwo swej wiary, miłości Boga i jedności ze współmieszkańcami swojego pięknego miasta, które „trzyma z Bogiem”, które jest symbolem solidarności ludzkiej i w swej 80-letniej historii zapisało także trudne karty cierpienia i wyszło z nich zwycięsko dzięki wierze w moc Chrystusowego Krzyża, który zapowiada blask Jego Zmartwychwstania.

Z serca błogosławię /-/ + Sławoj Leszek Głódź Arcybiskup Metropolita Gdański
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...