70 rocznica wybuchu II wojny. Zaczęło się od Westerplatt...

Drodzy Diecezjanie !

Choć trwa jeszcze czas wakacyjnych urlopów i wypoczynku, nasze myśli kierujemy ku zbliżającym się dniom września, które w historii naszej Ojczyzny i świata zapisały tak krwawą kartę. Przed nami wspomnienie i obchody 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Z tej okazji zapraszam wszystkich wiernych na transmitowaną przez TV Polonia, Mszę św. w intencji ofiar II wojny światowej, którą będę sprawował w niedzielę 30 sierpnia br. o godz. 11.00 w kościele pw. Św. Stanisława Biskupa  i Męczennika w Gdańsku Wrzeszczu (Al. Legionów 13). Patronować nam będą w tej modlitwie, Błogosławieni Kapłani Gdańscy – Męczennicy II Wojny Światowej,  z Ks. Bronisławem Komorowskim na czele, pierwszym proboszczem tej parafii. W sposób szczególny pragnę zaprosić wszystkich kombatantów i weteranów II wojny światowej oraz związki ich zrzeszające wraz z Pocztami Sztandarowymi  a także inne organizacje patriotyczne. Niech obecność i modlitwa będą hołdem oddanym obrońcom naszej Ojczyzny i podziękowaniem Bogu za dar pokoju i wolności.

Drodzy Bracia i Siostry! Przed nami wspomnienie wrześniowych dni 1939 roku, które w historii naszej Ojczyzny zapisały tak krwawą i bolesną kartę. Ale również pokazały całemu światu odwagę, bohaterstwo i honor polskiego Żołnierza i Narodu.

Uroczyste obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej  , rozpoczniemy we wtorek 1 września br. o godz. 04.40 uroczystym apelem i złożeniem wieńców u stóp Pomnika Obrońców Wybrzeża na Westerplatte.

Wszystkich natomiast zapraszam, a w szczególności mieszkańców Gdańska na godz. 12.00 na Mszę św. w intencji bohaterów Kampanii Wrześniowej, którą będą sprawował przy Pomniku Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Nasza obecność i modlitwa niech będą wołaniem do Boga o pokój na świecie
i życie wieczne dla bohaterskich obrońców naszej Ojczyzny.

/-/ + Sławoj Leszek Głódź Arcybiskup Metropolita Gdański
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...