Daj się wyprać na Święta!

Sprzątanie na Święta? Może pomyślę o sobie? Może przepranie by się przydało?

Na Święta Bożego Narodzenia! Daj się wyprać! Pozwól, że Cię wypiorę! Dziwne?

A może właśnie normalne i prawidłowe działanie na te Święta. Jest jak zawsze. Jak co roku. Tłumy w sklepach szalejące do ostatniej chwili, czy na ostatnią chwilę, za prezentami, za dekoracjami, za produktami na 12 potraw, ludzie przebierający choinki, szalejący zgiełk niecierpliwych w kolejkach do kas, z myślami, za rok to zacznę szybciej to wszystko robić, kierowców coraz bardziej nerwowo przeciskających się po zapchanych i zakorkowanych do bólu ulicach centrach miast, myte okna i sprzątane domy, dekorowane zagrody i ogrody, wreszcie gotowanie i ubieranie choinki… walka o to kto to ma zrobić lub nie robić; jest wszystko….

choć czasem brakuje tego najważniejszego… serca. Tam często pusto, bez świątecznej radości i dekoracji, brudno i bałagan, ciasno od grzechów, zakorkowane od słabości, zakurzona łaska Boża i wewnętrzna walka z z dziwnymi myślami… brak klimatu?
Acha a gdzie jeszcze jest prezent dla Jezusa….. tego nie da się kupić, choć teraz też można wystać w kolejce… gdzie prezent, właśnie ten najważniejszy czyli ja i moje czyste serce?

Właśnie, może warto siebie posprzątać, wyczyścić, najlepiej wyprać w Bożej łasce i miłosierdziu, by być czystym , odświętnym, gotowym na przyjście narodzonej Dzieciny… by stać się Dzieckiem Bożym… tym o ufnym sercu jak pastuszkowie z Kolędy? I przy żłóbku złożyć prawdziwe dary…

Pięknie wyglądają dekoracje domów na święta. Nasze serca niech też swiecą świętością i łaską!

Bóg się rodzi jako Dziecię. Ja też mogę stać się dzieckiem Bożym!

A więc czas na sakrament Bożego miłosierdzia! Spowiedź św. w przed Świętami przed każdą Mszą św.: rano przed Roratami od 6.00 do 6.30 i wieczorną Mszą św. 17.30-18.00. Szczególny czas na Spowiedź przeznaczamy we wtorek od godz. 16.00 do 18.00. W środę w Wigilię ostatnia szansa dotknięcia Bożej dobroci przed Mszą św. o godz. 6.30 i 9.00 rano.

Brzmi banalnie, ale prawdziwie: pamiętaj o najważniejszym…. o sercu! Tylko dobre w zgodzie z Bogiem serce jest gwarancją poczucia i przeżycia prawdziwych Świąt i przyjęcia tajemnicy wiary jakim jest Narodzenie Jezusa… w Tobie. W Boże Narodzenie pozwól narodzić się Bogu w Tobie, w stajence Twojego serca… Bóg tak chce, a Ty zaprosisz do siebie?

Daj się wyprać by nie czuć się jak wyrżnięta przez sprzątanie….  już wiesz sam o co chodzi.
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...