By umieć walczyć o Jezusa

W sobotę (13.12.) w godzinach 9.00-12.00 odbył się egzamin katechetyczny dla kandydatów do bierzmowania, który obejmował pytania z zakresu małego katechizmu (modlitw) oraz zagadnień wiary.
Wiara to bycie z Bogiem w relacji bliskiej miłości. Miłość Boża domaga się, by umieć na Nią odpowiedzieć, by wiernie przy niej trwać. Dlatego z racji sakramentu bierzmowania mówimy o umiejętności życia wiarą: mamy tą wiarą żyć na co dzień, mamy ją głosić, mamy ją bronić. Ale przyznajmy, że często nie tylko brak czytelnego świadectwa, brak odwagi, brak jasnego kryterium wartości, czujemy zagubienie na drodze wychowania religijnego, czasem nawet obcość i obojętność, ale również brak jest szczególnie wiedzy religijnej, pojęć i zasad wiary. Kocham, więc poznaję. Poznaję, by kochać mocniej, a może by pokochać!
Z tej racji kandydaci do bierzmowania uczą się Ewangelii i prawd wiary oraz moralności chrześcijańśkiej, poznają czasem na nowo podstawowe zagadnienia religijne, pojęcia, tematy, tezy, by jako bierzmowani stać się dojrzałymi członkami wspólnoty Kościoła, głosicielami Dobrej Nowiny – Jezusowej nauki. A jak pokazuje dziennik bierzmowanych nie jest to takie łatwe, to poznawanie i kochanie Jezusa, jako Zbawiciela i Nauczyciela.
zobacz dziennik »
zobacz zdjęcia »
promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...