OGŁOSZENIA PARAFIALNE z 25 marca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25.03.2018

Niedziela Palmowa

Dziś nastąpiła zmiana czasu z zimowego na letni.

Niedziela Palmowa, którą dzisiaj (25.03.) przeżywamy wprowadza nas w tydzień wielkich tajemnic Odkupienia. Procesja z palmami na sumie parafialnej o godz. 12.30.

Gorzkie Żale dziś o godz. 16.00 z ostatnim kazaniem pasyjnym: rozważamy 7 darów Ducha Świętego.

Kandydaci do bierzmowania spotykają się na katechezie sakramentalnej w poniedziałek (26.03.) o godz. 18.45 w kaplicy.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. nie mają w tym tygodniu spotkań katechetycznych. Najbliższe spotkanie po świętach, co podane zostanie w osobnych ogłoszeniach.

Liturgiczną Służbę Ołtarza zapraszamy na zbiórkę przedświąteczną i próbę liturgiczną przed Triduum Paschalnym w Wielką Środę (28.03.) o godz. 18.45.

Okazja do spowiedzi św. w tym tygodniu do poniedziałku do środy rano i wieczorem przed Mszą św. W Wielką Środę (28.03.) sakrament pokuty i pojednania (spowiedź przedświąteczna) od godz. 16.30 do 17.50.

Biuro parafialne w tym tygodniu (Wielkim Tygodniu) czynne: w poniedziałek (26.04.) i we wtorek (27.04.).

W Wielki Czwartek (29.03.) biuro nieczynne (Triduum Paschalne i Dzień Kapłański)

Ceremonie Wielkiego Tygodnia:

  • Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej godz. 18.00.
  • Wielki Piątek – Ceremonie Męki Pańskiej godz. 18.00.
  • Wielka Sobota – Msza św. Wigilii Paschalnej o godz. 20.00.

W tych dniach nie ma rano żadnych nabożeństw.

Informacje na Święta Wielkanocne

TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Czwartek (29.03.) to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Prosimy Parafian o modlitwę w intencji kapłanów: tę osobistą oraz podczas Mszy św. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Trwajmy na modlitwie za kapłanów i w intencji uszanowania przez chrześcijan daru Eucharystii. Adoracja trwa całą noc! Adoracja z Żywym Różańcem o godz. 19.00.

Wielki Piątek (30.03.) jest dniem upamiętniającym mękę i śmierć Pana Jezusa. Chrześcijan obowiązuje w tym dniu post ścisły. Cały dzień trwa adoracja. Zakończenie po Gorzkich Żalach (ok. godz. 22.30).

W sposób szczególny zapraszamy na adorację:

-         o godz. 11.00 młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas II i młodzież bierzmowaną z III gimnazjum.

-         o godz. 12.15 dzieci, zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Kom. św. i dzieci rocznicowe.

Droga Krzyżowa o godz. 14.30 w kaplicy. Koronka do Miłosierdzia Bożego po Drodze Krzyżowej. Ceremonie Wielkiego Piątku rozpoczną się o godz. 18.00.

Po ceremoniach wieczornych adoracja:

-         o godz. 19.30 – adoracja Żywego Różańca

-         o godz. 20.00 – Adoracja młodzieży.

-         o godz. 22.00 – odśpiewamy trzy części Gorzkich Żali i zakończy się adoracja błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem przy Grobie Pańskim.

Ofiary składane w Wielki Piątek do skarbony, Kościół przeznacza na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Wielka Sobota (31.03.)Wigilia Paschalna.

Adoracja rozpoczyna się od godz. 8.00. Adoracja Żywego Różańca o godz. 9.00.

Święcenie pokarmów w godz. od 10.00 do 15.00 co pół godziny. W tym dniu przynosimy swoją jałmużnę wielkopostną (tzw. skarbonki), ale zachęcamy do wszystkich ofiary serca na rzecz potrzebujących. Jałmużna wielkopostna przeznaczona jest na dzieła Caritasu.

Msza św. Wigilii Paschalnej o godz. 20.00 połączona z obrzędem poświęcenia ognia, paschału i wody. W czasie tych ceremonii będzie odnowienie przymierza chrztu św., prosimy zabrać świece.

Wieczorem po ceremoniach nie ma już adoracji, zapraszamy chętnych do pomocy przy sprzątaniu kaplicy.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (1.04.).
Rezurekcja o godz. 6.00 połączona z procesją.

Dalszy porządek Mszy św. o godz.: 9.30, 11.00, 12.30, 17.00.

W ten dzień (I dzień Świąt Wielkanocnych) udzielany będzie sakrament chrztu św. na Mszy św. o godz. 12.30 (część ławek zajęta)

Wspólnota Żywego Różańca ma swoją intencję mszy św. w przyszłą niedzielę (1.04.) – w I niedzielę miesiąca o godz. 6.00, modlitwa różańcowa i wymiana tajemnic po mszy św. wieczornej we wtorek (03.04.) o godz. 18.00.

Wspólnota modlitewna Miłosierdzia Bożego zaprasza na nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia – (II Niedziela Wielkanocna (8.04.):

  • w Wielki Piątek po Drodze Krzyżowej,
  • w Wielką Sobotę o godz. 15.00,
  • w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny po sumie parafialnej,
  • w tygodniu wielkanocnym po wieczornej Mszy św.,
  • Nabożeństwo Bożego Miłosierdzia w niedzielę (08.04.) o godz. 15.00.

Wspólnota Uwielbienia św. O Pio zaprasza na spotkanie w I środę miesiąca kwietnia (środa po Świętach w Oktawie Wielkanocy – 4.04.): Msza św. godz. 18.00 a następnie Uwielbienie i Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Informujemy rodziny chorych, którzy przyjmują sakramenty święte w domach, że najbliższa wizyta kapłana z sakramentami odbędzie się w I piątek miesiąca (piątek po Świętach w Oktawie Wielkanocy – 6.04.) w godz. 8.30-13.00.

Polecamy trosce Parafian intencje mszalne w okresie wielkanocnym. Plan intencji w gablocie.

Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny.

Składamy serdeczne podziękowania za dar wspólnej Eucharystii, za złożone ofiary, za troskę o czystość świątyni i otoczenia, wspólnocie Żywego Różańca za przygotowanie i rozprowadzenie palm, za podjęcie tego dzieła i złożone ofiary, za prace gospodarcze przy gablocie, za prace przy zieleni oraz wszelką okazaną pomoc i życzliwość, Panom Seniorom i młodzieży za przygotowanie Pasji i całodzienny dyżur przy słowie Bożym i czytaniu Pasji.

 

 

 


promujemy