OGŁOSZENIA PARAFIALNE z 20 listopada 2022

27 listopada 2022 

I Niedziela Adwentu

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy ADWENT, który jest początkiem nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego z hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.  Stosowny baner w świątyni i na zewnątrz.

W tym czasie przeżywamy na nowo oczekiwanie na przyjście Chrystusa, dlatego w Adwencie powtarza się nawoływanie do czujności na spotkanie z Jezusem, naszym Sędzią i Zbawicielem.

List Metropolity Gdańskiego w gablocie.

Dziś w niedzielę (27.11.) w naszej wspólnocie gościmy przedstawiciela GSD: kleryka Wojciecha. To dzień wsparcia modlitewnego i materialnego Gdańskiego Seminarium Duchownego.

Kleryk rozprowadza kalendarze i czasopisma GSD.

Za tydzień w II Niedzielę Adwentu przypada „Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.”

Msza św. roratnia ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o godz. 6.30, z wyjątkiem niedzieli. Nie ma Mszy św. w tygodniu o godz. 7.30. W tym tygodniu sprawowana jest także w Adwencie Msza św. o godz. 18.00 (w dzień powszedni).

Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. nie mają w tym tygodniu katechezy.

Rodzice tych dzieci zaproszeni są na spotkanie w czwartek (08.12.) na godz. 19.00 do kaplicy.

Świece Caritas na stół wigilijny w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie 10 zł (mała) i 20 zł (duża) do nabycia w salce katechetycznej.

W opłatki wigilijne można się zaopatrzyć po każdej mszy św. niedzielnej w salce katechetycznej. W tygodniu można się w nie zaopatrzyć w zakrystii po Mszy św. lub w czasie otwarcia biura parafialnego.

Prosimy o poinformowanie o tym zainteresowanych parafian zwłaszcza starszych i pomoc w zaopatrzeniu ich w ten świąteczny znak pokoju i pojednania.

W tym tygodniu przypada:

  • I czwartek miesiąca (01.12.). Parafialna Grupa Modlitewna zaprasza na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17.00 do 18.00.
  • I piątek miesiąca (02.12.): Msze św. o godz. 6.30, i 18.00. Spowiedź św. w godz. 17.00 -18.00.
  • I sobota miesiąca (03.12.): Msza św. z intencją wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 6.30 i różaniec; (następnie sprzątanie kaplicy).

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30.

  • I niedziela miesiąca (04.12.) Msza św. wspólnoty Żywego Różańca o godz. 7.30 a następnie różaniec i wymiana tajemnic.

Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania zaproszona jest na katechezę we wtorek (06.12) na godz. 18.45.

W ramach akcji adwentowej prosimy o włączenie się w inicjatywę: Paczuszka dla Maluszka. Szczegóły w gablocie.

Prasa katolicka: Gość Niedzielny.

Informujemy Parafian, że od poniedziałku (05.12.) rozpoczynamy wizytę duszpasterską: KOLĘDĘ. Plan w gablocie i Internecie. Nowych Parafian, prosimy o poinformowanie i zapisanie się w biurze parafialnym

Dziękujemy za wspólną Mszę św., za dzisiejsze ofiary, za sobotnie sprzątanie świątyni i otoczenia, za przygotowanie adwentowej dekoracji Wspólnocie Uwielbienia św. O.Pio oraz za wszelką okazaną pomoc i życzliwość.


promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...