OGŁOSZENIA PARAFIALNE z 11 czerwca 2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 maja 2017

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 

Trwa odpust św. Trójcy w Wejherowie, w którym uczestniczą pątnicy z naszego dekanatu Gdynia – Oksywie. Otaczamy ich nasza modlitwą.

Dziś w godzinach popołudniowych (ok. 18.00) zechciejmy wyjść im na spotkanie w świadectwie wiary.

Trwają obchody z racji XXX rocznicy pobytu św. Jana Pawła II na Wybrzeżu. Szczegóły uroczystości w Gdyni i Gdańsku w gablocie.

We wtorek (13.06.) przypada dzień fatimski, nasza modlitwa o pokutę i nawrócenie. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na różaniec, zwłaszcza przeżywaną w tym roku 100 letnią rocznicę objawień.

W czwartek (15.06.) obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – BOŻE CIAŁO. Msze św. o godz. 7.30, 9.30 – suma parafialna z procesją, po zakończeniu procesji i o godz. 17.00. W tym dniu uroczyście wielbimy Chrystusa Eucharystycznego, który przejdzie koło naszych domów i mieszkań. Zapraszamy poczty sztandarowe, panów niosących baldachim, dziewczynki sypiące kwiaty, dzieci pierwszokumunijne i rocznicowe oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza. Prosimy Parafian o zaangażowanie w przygotowanie ulic, domów i ołtarzy oraz przestawienie samochodów z trasy procesji. Przypominamy, że w tym uroczystym dniu chrześcijanin ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św. (nie sama procesja).

O godz. 9.30 suma parafialna z kazaniem i rozpoczęcie procesji, która przejdzie następującymi ulicami: Unruga, Aluminiowa, Ołowiana, Metalowa, Żelazna i Unruga do kościoła. Ołtarze zlokalizowane będą: na ul. Aluminiowej, Metalowej i Żelaznej oraz kończący procesję na placu kościelnym, przy którym wygłoszone zostanie kazanie okolicznościowe i udzielone zostanie uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Po procesji Msza św. w kaplicy bez kazania.

(Biuro parafialne w czwartek z racji uroczystości nieczynne).

W ciągu Oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna w łączności w wieczorną Mszą św. o godz. 18.00 i nabożeństwem czerwcowym.

Zapraszamy poczty sztandarowe, panów niosących baldachim, dziewczynki sypiące kwiaty i Liturgiczną Służbę Ołtarza.

W piątek w Oktawie Bożego Ciała przewidziana jest dyspensa od Metropolity Gdańskiego (długi weekend)

Spotkanie – próba dziewczynek do sypania kwiatków na procesji w środę (14.06.) o godz. 17.00.

Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza (przed Bożym Ciałem) w środę (14.06.) o godz. 18.30. Kandydaci zbiórka w środę o godz. 16.30.

Prosimy rodziców dzieci, które od września (2017) będą się przygotowywać do Uroczystości I Komunii św. w 2018 roku (19 maja – 3 sobota maja) zamieszkałych na terenie naszej parafii, o zgłaszanie ich udziału w katechezie parafialnej. Zgłoszenia można dokonać w czasie otwarcia biura parafialnego.


W ubiegłą niedzielę do skarbony na Świątynię Opatrzności Bożej zebraliśmy ofiary w kwocie: 717,50 zł.


Prasa katolicka: Gość Niedzielny.

W gablocie:

  • Zaproszenie Metropolity Gdańskiego na centralne Uroczystości Bożego Ciała do Gdańska;
  • Zaproszenie na Święcenia diakonatu do Gdańska – Ujeściska;
  • Zaproszenie na koncerty uwielbienia m.in. Katolicy na ulicy w Boże Ciało w Gdańsku, a także na inne wydarzenia z racji Bożego Ciała;
  • Zachęta do wstąpienia do Gdańskiego Seminarium Duchownego oraz zasady przyjęcia;
  • Zaproszenia na pielgrzymkę trzeźwościową do Częstochowy na Jasną Górę.

Wspólnota Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę do Torunia, Włocławka, Lichenia, Gidle, Częstochowy, Warszawy, Niepokalanowa w dniach 21.08.-24.08. Koszt 370 zł. (wpisowe przy zapisie 100zł) wyjazd o godz. 6.00.

Serdecznie dziękujemy za wspólną Mszę św., za złożone ofiary (w 2 niedzielę miesiąca), wszystkim troszczącym się o czystość świątyni i jej otoczenia, za prace przy zieleni, za prace remontowe, za ofiarowany różaniec dla MB Fatimskiej oraz za wszelką pomoc i życzliwość.

 


promujemy