OGŁOSZENIA PARAFIALNE z 17 września 2023

24 niedziela zwykła

Dziś przypada 57 Dzień Środków Społecznego przekazu. List papieża Franciszka w gablocie i na stronie internetowej parafii.

Dziś odbywa się ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę.

Dziś przypada Dzień Golgoty Wschodu – 84 rocz. agresji sowieckiej na Polskę oraz Światowy Dzień Sybiraka.

Od dziś w Archidiecezji Gdańskiej trwa jest 13 Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego pod hasłem: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”

Zaczynając tydzień wychowania chrześcijańskiego pamiętajmy o trosce wychowania chrześcijańskiego ludzi młodych. Materiały na stronie fb parafii.

W liturgii Kościoła:

  • W poniedziałek (18.09.) Święto św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy w tym dniu wszystkich członków grupa duszpasterskich dziecięcych i młodzieżowych na wspólną Mszę św. o godz. 18.00. W tym dniu modlitwą wznawiamy spotkania kandydatów do bierzmowania.
  • W czwartek (21.09.) Święto św. Mateusza Apostoła
  • W sobotę (23.09.) wspomnienie św. O.Pio.

Zebranie rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się we wtorek (19.09.) o godz. 19.00. Spotkanie jest obowiązkowe. Proszę rodziców o zapoznanie się z planem lekcji młodzieży, aby na zebraniu ustalić dzień spotkań katechetycznych.

Zebranie rodziców dzieci szkoły podstawowej, które przygotowywać się będą do Uroczystości I Komunii św. odbędzie się w środę (20.09.) o godz. 19.00. Spotkanie jest obowiązkowe.

Zapraszamy dzieci i młodzież do duszpasterskiej grupy Liturgicznej Służby Ołtarza. Spotkanie w salce w poniedziałek (18.09.) o godz. 17.00.

 

Zapraszamy w każdy czwartek na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17.00 do 18.00.

Informujemy Parafian, że w październiku z racji przypadającego odpustu w 4 niedzielę miesiąca (22.10.) sakrament chrztu udzielany będzie w 2 i 3 niedzielę miesiąca (08 i 15.10.)

 

W gablocie, na stronie internetowej diecezji i facebookowej parafii wszystkie informacje diecezjalne.

 

Polecamy prasę katolicką: nowy numer Gościa Niedzielnego.

 

Składamy serdeczne podziękowanie za wspólną Eucharystię, za złożone ofiary, dziękujemy za troskę o czystość świątyni i placu kościelnego oraz wszelką pomoc i życzliwość.


promujemy

Promujemy

współpracujemy

Dziękujemy

współpracujemy także z...